Současným libereckým útočníkem číslo 1 je Kuchta, který má vytvořit také tlak na Musu

Současným libereckým útočníkem číslo 1 je Kuchta, který má vytvořit také tlak na Musu

Byť zatím dvaadvacetiletý útočník Jan Kuchta odehrál za Liberec ve dvou startech jen 117 minut čistého času bez gólového vyústění, trenér Slovanu Pavel Hoftych ho považuje za útočníka číslo 1.

To vše i přesto, že kromě bývalého hráče Bohemians 1905, Viktorie Žižkov, Slovácka a Teplic, který stále patří Slavii, má na ofenzivní části soupisky i Potočného, Musu či Yu Kang-Hyuna (Pázler se odebral hostovat do Brna).

"Dá se říct, že ano. Měl jsem ho v reprezentační osmnáctce a devatenáctce, takže ho znám a chtěl jsem, aby přišel. Srovnal bych ho třeba s Matějem Pulkrabem nebo s Ondrou Mihálikem, které jsem spolu stavěl ve třech do útoku. Kuchtič je dostatečně agresivní a silný a ty góly dát umí. Pro nás bylo možná dobře, že si to s ním na jaře v Teplicích moc nesedlo a v podstatě ho vyhnali. A naopak my jsme mu tu šanci dali, takže má velkou motivaci dokázat, že nebyla chyba na jeho straně. V Karviné byla třeba jeho přítomnost znát, byl u všech důležitých situací, podržel spoustu míčů a vyhrál hodně soubojů. Proto věřím, že vytvoří i dostatečný tlak na Musu, aby i on se zvedal tam, kde má potenciál," uvedl na webu idnes.cz současný šéf liberecké lavičky.

Podještědský soubor má před sebou důležitý domácí souboj proti Spartě. Kouč ví, že nebude moci použít vykartovanou dvojici Mara a Oscar. "Je to určitě nepříjemná situace, protože oba dva jsou pro nás důležití hráči a patří do základu. Na druhou stranu ale nikdy neodehrajete celou sezonu v plném počtu, takže alternativy máme," pokračoval někdejší kormidelník Budějovic, Zlína či Bohemians 1905, který by měl rád v neděli na stadionu U Nisy vyprodáno...

"Hlavně bych byl rád, kdyby přišlo hodně diváků, protože v takhle důležitém zápase a proti mužstvu jakým je Sparta potřebujeme, aby nám pomohli. Aby tomu mužstvu byli opravdu dvanáctým hráčem, dodali nám ještě víc vůle, vytvořili i takové v uvozovkách nepřátelské prostředí pro soupeře a také vyvinuli určitý tlak na rozhodčí, kteří nám na startu sezony rozhodně nepřejí. Ze šesti kol komise rozhodčích ve třech zápasech uznala, že sudí chybovali v náš neprospěch. To je sice krásné, ale pro nás to už nic neřeší," krčil rameny idnes.cz citovaný nadřízený Hybše, Ngyuena či Breiteho.

Kde vidí největší sílu soudobého slavného "S" z Letné? "Má zdvojené posty, je prakticky jedno, kdo nastoupí, a má rozpočet. Všichni hráči mají kvalitu a třeba útočník Libor Kozák bude mít asi velkou motivaci, protože tady v Liberci na jaře úspěšně působil. Já ale nechci jmenovat jednotlivé hráče. My zase máme naopak velký morál a velkou chuť se doma porvat o vítězství. Pokud chce v současnosti mužstvo jako je Liberec zvítězit nad Spartou, nebo jí ukrást body, tak si v ten den musí sednout úplně všechno. Všichni hráči musí hrát nad sto procent a musí nám v tom pomoct i liberečtí fanoušci, abychom se spojili a spolu Spartu tady U Nisy převálčili," uzavřel padesátiletý Hoftych, jehož vyjádření lze vyhledat na idnes.cz.