Odložení slávisté Jugas, Sýkora a Matoušek nebrečí, ale tomu, že si spolu zahrají i v Edenu, už nevěří

Odložení slávisté Jugas, Sýkora a Matoušek nebrečí, ale tomu, že si spolu zahrají i v Edenu, už nevěří

Jablonec je momentálně na velmi lichotivém druhém místě hned za Slavií. A pomohli mu k tomu právě i tři kmenoví hráči slavného "S" z Edenu, kteří na severočeské Střelnici v právě probíhajícím ročníku hostují - Jakub Jugas, Jan Matoušek a Jan Sýkora.

Zůstávají s někým z mistrovského kádru v kontaktu? "Nějaký minimální kontakt tam je, když budu mluvit za sebe. S někým si sednete lidstky a pak s ním můžete jít na kafe," ozřejmil na webu sport.cz exliberecký Sýkora. "Mám to stejně," doplnil rychlík Matoušek v interview pro stejný portál.

Asi největší konexe má střední obránce Jugas, jenž dosud naskočil do čtyř ze šesti ligových klání. "Jsem s kabinou docela v úzkém kontaktu, s kluky, co tam byli, když jsem přišel, i když někteří tam možná dlouho nebudou... Jsem v kontaktu i s fyzioterapeuty, s nimiž stále spolupracuji. Ale že bychom byli v úzkém kontaktu s realizačním týmem se říci nedá. S kluky si někdy napíšeme, jdeme na kafe a probereme, jak se nám daří. Někdo vám prostě zůstal jako kamarád," pokračoval na webu sport.cz bývalý stoper Zlína, Brna či Mladé Boleslavi.

Protože jsou všichni tři v zelenobílém týmu Miroslava Pelty jen zapůjčeni, šance, že budou v jednom mužstvu i na Sinobo Stadium, stále existuje. V tomto případě už jsou však nynější kolegové Doležala, Považance, Pilíka, Chramosty a spol. spíše pesimisty...

"Čas ukáže," sdělil expříbramský Matoušek, s tím, že zkušenější Sýkora dodal, že se může stát všechno. Největším skeptikem tak je obránce Jugas. "Já si upřímně myslím, že ne. Někomu jsou možná ty dveře otevřené víc, někomu míň, ale ta šance je asi malá... Ale kdo ví, jak to dopadne," krčil rameny urostlý zadák. Poslední slovo si vzal dosud čtyřgólový Sýkora: "A někdo je má úplně zavřený... Ale je to jedno, určitě nebrečíme. Jsme rádi, že jsme v Jablonci. A jestli budeme spolu i ve Slavii, to je ve hvězdách," zakončil na portálu sport.cz pětadvacetiletý univerzál.

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.