Máme ve svém kádru jednoho z nejlepších hráčů světa, dmou se pýchou v Arsenalu

Máme ve svém kádru jednoho z nejlepších hráčů světa, dmou se pýchou v Arsenalu

Kanonýři se trochu nečekaně vrhli na letní přestupový trh jako uragán, který si do svých řad zavál přesně ty typy hráčů, jež potřebuje. Jednou z posil se stal i kmenový hráč Realu Madrid Dani Ceballos, který do Londýna zamířil na roční hostování. A právě jeho si v novém prostředí nemohou vynachválit.

„Myslím si, že je Dani jedním z nejlepších hráčů světa. Hraju s ním už od svých osmnácti let, a tak vím, že je schopný udělat cokoliv ve prospěch svého týmu,“ svěřoval se Ceballosův reprezentační kolega a zároveň nový spoluhráč z Arsenalu Héctor Bellerín.

„Premier League je naprosto odlišná soutěž, ale Dani ukazuje, že nebude mít problém do ní zapadnout. To je pro nás skvělá posila. Někoho jako on, kdo tvrdě dře pro své spoluhráče na hřišti, jsme nutně potřebovali,“ dodával španělský krajní bek.

A s chválou nešetřil ani sám šéf lavičky. „Myslím si, že můžeme být šťastni, jak se nám podařilo posílit. Hráč jako Ceballos nám dává více ofenzivních možností. Může hrát jak na pozici osmičky, tak i na pozici desítky. S jeho schopností dobře reagovat na změny herních situací nám přináší více volnosti, a to jsme potřebovali,“ pochvaloval si Emery.

Kanonýři mají za sebou již dvě soutěžní utkání, v obou případech brali tři body. V dalším soutěžním kole se vydají na Anfield Road, kde se pokusí vyzrát na silný Liverpool. Zápas se uskuteční v sobotu od 18.30 hodin. Živě jej bude vysílat stanice Premier Sport.