Baník zničil Slovácko a vrací se do popředí tabulky, Teplice se naopak propadají

Svěřenci trenéra Páníka se po porážce na Spartě rychle oklepali, když rozdílem třídy zdolali Slovácko. Úspěch slaví také Sigma, která si spravila chuť nad Teplicemi.

Česká nejvyšší soutěž vstupuje již do svého sedmého kola, v němž se dařilo zejména domácím celkům. Oba dva rozhodly o svých výhrách v prvních poločasech, a to navíc prakticky v samém úvodu.

Baník se v posledním kole představil na hřišti Sparty, kde se mu nepodařilo vstřelit ani jednu branku. Tato hořká pachuť byla nyní aspoň na chvíli spláchnuta, když v 15. minutě zápasu proti Slovácku otevřel skóre Azevedo a osm minut po něm se prosadil Fleišman. Když si pak chvíli po změně stran dali hosté vlastní gól, bylo o vítězi rozhodnuto. Ostrava vyhrála 3:0 a opět se posunula do popředí tabulky.

Po velmi smolném zápase s Bohemkou, kde Olomouc prohrála až gólem v samotném závěru nastavení, bylo nyní na kouči Látalovi, aby své svěřence namotivoval proti Teplicím. A povedlo se mu to opravdu skvěle. Sigma skórovala hned v druhé minutě, čímž vstupovala do utkání s větší pohodou. Na začátku druhého poločasu přišla už jenom pojistka na 2:0 a tento stav vydržel až do konce.

FORTUNA:LIGA, 7. kolo:

FC Baník Ostrava – 1.FC Slovácko 3:0 (2:0)
Branky: 15. de Azevedo (Smola), 23. Fleišman (Fillo), 51. S. Hofmann (vla.)
Karty:   25. Zajíc (SLO), 29. Divíšek (SLO), 54. Mich. Kadlec (SLO), 75. V. Daníček (SLO), 82. Kalabiška (SLO)
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Fillo, Šindelář, Procházka, Fleišman (C) – Reiter (85. Holzer), Jánoš, Jirásek, de Azevedo (87. Lalkovič) – Kuzmanović, Smola (74. Baroš)
1.FC Slovácko: Trmal – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Divíšek (53. Šimko) – Havlík, V. Daníček (C) – M. Petržela (61. Kalabiška), O. Šašinka (88. Hellebrand), Navrátil – Zajíc
Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Kubr

SK Sigma Olomouc – FK Teplice 2:0 (1:0)