Komličenkova One man show proti nováčkovi a Sparta padla v Liberci

Sedmé kolo české nejvyšší soutěže nabídlo v sobotu brankové žně. Příbram si doma vyšlápla na Jablonec a severočeský klub zaskočila hned čtyřmi brankami. Již ve třetí minutě se Karel Soldát položil hlavou do centru Jana Rezka a zaskočil defenzivu soupeře. Ještě v první půli pak brankář Hrubý neudržel střelu Zemana a z dorážky zvýšil náskok Škoda. Po změně stran se pak parádní střelou blýskl Rezek a na konečných 4:0 upravil opět Škoda, který vymetl levý horní roh.

Karviná přijela na Letnou trestat každou chybu a Zlín jen odevzdaně sledoval, jak brankář Dostál loví ze sítě jeden míč za druhým. První trefu si připsal hlavou Bukata. Po změně stran se po druhé žluté kartě předčasně poroučel do sprch domácí Azackij a svěřenci kouče Straky početní výhodu náležitě zužitkovali. Jen chvíli po vyloučení navýšil náskok Hanousek a poté i Petráň a Puchel. Ševci v samotném závěru upravili na 1:4 zásluhou Jiráčka.

Pražská Slavia hostila další vršovické derby, které nakonec dopadlo lépe pro domácí tým. První branky byli návštěvníci v Edenu svědky již v deváté minutě, kdy se parádní trefou blýskl Josef Hušbauer. Po změně stran se fanoušci na Tribuně Sever prali mezi sebou, ale na hřišti bojovali sešívaní jako jeden tým. Dokázal to Frydrych, který navýšil náskok. Jen o chvíli později se trefil i Kúdela a v samotném závěru upravil na konečných 4:0 Traoré.

Zápas mezi Mladou Boleslaví a nováčkem z Českých Budějovic nebyl ochuzen o góly. Dohromady jich padlo šest a čtyři z nich dal nejlepší střelec loňského ročníku Fortuna ligy Nikolaj Komličenko z Boleslavi. Budějovice přitom vedly 2:0 po gólech Provoda a Brandnera, Komličenko však skvělým způsobem pomohl týmu a obrátil na 4:2. V 72. minutě obdržel červenou kartu hostující Jiří Kladrubský.

A dařilo se i Plzni, která dala také čtyři góly a do střeleckých statistik se zapsali čtyři různí střelci, a sice Čermák, Kovařík, Limberský a Chorý. Opava byla v podstatě bez šance.

Obrovské zklamání zažili fanoušci Sparty, jejichž tým neveze z Liberce ani bod. Sparta prohrála proti tamnímu Slovanu 1:3. První gól zápasu dal na konci prvního poločasu domácí Malinský, v 58. minutě navýšil skóre na 2:0 z penalty, kterou nařídil sudí Julínek Potočný. V 63. minutě dal Spartě naději po přihrávce Haška teprve sedmnáctletý Hložek, veškeré naděje Letenských ale pohřbil svým druhým gólem v zápase v 80. minutě Malinský, který upravil skóre na konečných 3:1.

FK Příbram - FK Jablonec 4:0 (2:0)
Branky: 31. a 74. Škoda, 2. Soldát, 70. Rezek. Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Hrabovský. ŽK: Rezek - Považanec, Hübschman. Diváci: 2872.
Příbram: Boháč - Tregler, Kodr, Šimek, Cmiljanovič (89. Drame) - Alvir (90. Hájek), Rezek, Soldát, Zeman - Polidar - Škoda (78. Voltr). Trenér: Nádvorník.
Jablonec: Hrubý - Holík, Jugas, Břečka, Krob - Jovovič (57. Chramosta), Hübschman, Považanec (25. Kratochvíl), Matoušek (81. Pilík), Sýkora - Doležal. Trenér: Rada

Fastav Zlín - MFK Karviná 1:4 (0:1)
Branky: 90.+1. Jiráček - 11. Bukata, 59. Hanousek, 64. Petráň, 77. Puchel. Rozhodčí: Franěk - Moláček, Vitner. ŽK: Azackij, Čanturišvili, Jiráček - Straka (trenér). ČK: 52. Azackij. Diváci: 3514.
Zlín: Dostál - Hlinka, Buchta, Azackij - Fantiš (74. Cedidla), Mašek, Jiráček, Podio (55. Čanturišvili), Džafič - Janetzký (65. Železník), Poznar. Trenér: Csaplár.
Karviná: Hrdlička - Ndefe, Kouřil, Rundič, Čonka - Hanousek, Janečka - Ba Loua, Bukata (78. Smrž), Vukadinovič (34. Puchel) - Petráň (90. J. Šašinka). Trenér: Straka

Slavia Praha - Bohemians Praha 1905 4:0 (1:0)
Branky: 9. Hušbauer, 49. Frydrych, 56. Kúdela, 90.+1 Traoré. Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka - Berka (video). ŽK: Baluta. Hilál, Hušbauer - Keita. Vacek, Fryšták, Ugwu. ČK: 59. Vacek. Diváci: 16 243.
Slavia: Markovič - Holeš, Kúdela (66. Traoré), Frydrych, Zelený - Král - Ševčík, Hilál (58. Milan Škoda), Hušbauer, Baluta - Tecl (73. Van Buren). Trenér: Trpišovský.
Bohemians: Fryšták - Bartek, Hůlka, Krch, Podaný - Vaníček (71. Schumacher), Jindřišek, Vacek, Vodháněl (80. Záviška) - Hronek - Keita (63. Ugwu). Trenér: Hašek.

Mladá Boleslav - České Budějovice 4:2 (2:2)
Branky: 45., 45+3., 54., 67. Komličenko - 34. Provod, 41. Brandner
Rozhodčí: Proske - Kotík, Horák
ŽK: 32. Komličenko, 72. Mešanovič - 32. Čolič, 66. Čavoš
ČK: 72. Kladrubský
M. Boleslav: Šeda – Hubínek, Takács, Pudil, Fulnek – Ladra (81. Jakub Klíma), Matějovský, Budínský, Bucha – Auer (46. Mešanovič), Komličenko (90+1. Pech)
Č. Budějovice: Staněk – Čolič, L. Havel, Novák, Kladrubský – Čavoš, Kulhánek (62. Ledecký) – Brandner (75. Helešic), Javorek, Provod – Schranz (79. Mršič)