Paříž už shání náhradu za Neymara, do Londýna poslala delegaci se 100 miliony

Paříž už shání náhradu za Neymara, do Londýna poslala delegaci se 100 miliony

Paris Saint-Germain už se pravděpodobně smiřuje s odchodem Brazilce Neymara, o jehož služby se v tuto chvíli předhání španělské velkokluby Real Madrid a Barcelona. Zástupci pařížského klubu byli deníkem Mirror viděni v Londýně, kde mají vyjednávat o příchodu Wilfrieda Zahy z Crystal Palace za 100 milionů britských liber. Právě Zaha má být pro Paříž alespoň částečnou náhradou za Neymara.

K jedné schůzce mezi zástupci PSG a Crystal Palace má dojít v neděli odpoledne, k další v pondělí. Paříž v tuto cvhíli nechce dojednat přestup Zahy, ale chce se s vedením Crystal Palace předběžně domluvit, že pokud Neymar odejde, může Zaha automaticky přijít za částku 100 milionů britských liber. Toto by mělo být zpečetěno i formou smlouvy.

Šestadvacetiletý Zaha je odchovancem Crystal Palace, přičemž malou část kariéry strávil i v Manchesteru United a v Cardiff City. Rodák z Abidjanu v Pobřeží Slonoviny se přestěhoval s rodičy a osmi sourozenci do Londýna ve věku osmi let a od v akademii Crystal Palace byl od dvanácti. V prvním týmu jiholondýnského celku debutoval Zaha v roce 2010, když mu bylo pouhých sedmnáct let.

Zatímco v mládežnických kategoriích a ve dvou seniorských přátelských zápasech nastupoval Zaha za Anglii, v roce 2016 se oficiálně rozhodl pro rodné Pobřeží Slonoviny, zakteré už odehrál své první soutěžní zápasy a své rozhodnutí tudíž nemůže změnit. V dresu Pobřeží Slonoviny se mu daří a doposud vstřelil 4 góly ve 14 zápasech, do kterých za národní tým nastoupil. „Cílem je pro mě dostat se s reprezentací na mistrovství světa,“ prozradil Zaha novinářům.