Kouč Brna hájí své hráče před fanoušky: Jestli si někdo myslí, že někdo nebojuje nebo nepracuje, tak nerozumí fotbalu

Kouč Brna hájí své hráče před fanoušky: Jestli si někdo myslí, že někdo nebojuje nebo nepracuje, tak nerozumí fotbalu

Jestli někdo odstartoval do druhé ligy dobře, ambiciózní Zbrojovka to není a se ziskem devíti bodů je až sedmá, s tím, že před ní je dokonce i nováček a soused SK Líšeň.

Fanouškům Brna, které si zatím připsalo plný počet bodů pouze dvakrát, nestačila ani výhra nad Vítkovicemi, což kouče Pavla Šustra naštvalo. "Každý člověk má možnost vyjádřit svůj názor. Já jsem taky fanoušek našeho klubu a můžu být rozčilený, ale vždycky si dám otázku: Dělám něco pro to, aby byli ti na hřišti lepší? Vítkovice jednou kopnou balon k našemu vápnu a lidé na nás pískají. Pomůže to někomu? Akorát těm lidem na tribuně. Ať se každý vyjadřuje, jak chce, ale ať přemýšlí nad tím, co vlastně pro náš klub dělá, abychom se posunuli dál," uvedl na stránkách idnes.cz šéf Magery, Pavlíka, Pázlera a spol.

Brněnský stratég, který sedí na současné adrese přesně rok, se svých svěřenců zastal. "Co těm klukům můžeme vytknout? Dobře, ten se tam nerozběhne po čtyřech pěti sprintech, protože je vidět, že už to nedává. Všichni si myslí, že jde takhle běhat donekonečna, ale to prostě fyziologicky nejde. Já bych se s každým strašně rád pobavil o tom, kdo vlastně už hrál vrcholový fotbal. Jestli si někdo myslí, že někdo nebojuje nebo nepracuje, tak ti lidé jsou na omylu a nerozumějí fotbalu," čertil se na webu idnes.cz Šustr, jehož výběr zajíždí příští kolo na půdu jedenáctého Třince.

Trenér vítězného mužstva Tipsport ligy 2019 však na druhou stranu sám ví, že do ideálu má jeho tým stále daleko. "Všichni cítíme, že hra nevypadá, jak bychom chtěli. Náš cíl samozřejmě je do budoucna hru zlepšit. Děláme různé změny, snažíme se kluky dostávat do situací, aby se víc zklidnili. Ale pak přijdou sem na stadion a vědí, že když prohrajeme, tak jsme v průs... Kdybychom na začátku proměnili tři stoprocentní šance, tak věřte, že se kluci zklidní. Já je vidím na tréninku, oni ten fotbal umí hrát daleko líp," zakončil hájení čtyřiačtyřicetiletý odborník, jehož vyjádření si lze přečíst na serveru idnes.cz.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.