Mbappému se oslava jubilea nepovedla, Paříž ale i tak uzmula další francouzský rekord

Mbappému se oslava jubilea nepovedla, Paříž ale i tak uzmula další francouzský rekord

Rychlonohý Kylian Mbappé už má za sebou v Ligue 1 jubilejních sto startů. Na ten poslední proti Toulouse (4:0) však nebude vzpomínat dobře, protože ho kvůli zranění nedohrál.

Dvacetiletý mistr světa z loňského roku opustil trávník kvůli potížím se stehenním svalem a podle deníku Le Parisien by mohl chybět svému chlebodárci z Parku princů či až čtyři týdny.

Pakliže se dotyčná prognóza naplní, bývalý snajpr Monaka s třiašeedesáti ligovými trefami přijde o zahajovací duel Paris Saint-Germain v letošní Lize mistrů.

Hvězdného Mbappého nahradil v 66. minutě utkání teprve sedmnáctiletý teenager Arthur Zagre, pro něhož šlo o debut v nejvyšší francouzské soutěži...

"Bylo to skvělé. Pár minut před svým příchodem na hřiště jsem cítil, jak adrenalin stoupí. Trenér Tuchel mi řekl, abych hrál jako na tréninku. Byl to můj první zápas v Parku princů a nikdy na něj nezapomenu," citoval web sport.sk slova perspektivního obránce.

Pro PSG byla smůla, že kromě Mbappého se nedočkali devadesáté minuty ani Abdou Diallo a Edinson Cavani. Rozsah její zranění a s tím spojená délka rekonvalescence zatím oznámeny nebyly.

Francouzský suverén posledních sezon, který je po třech kolech na průběžné třetí pozici, si navíc připsal další ligový rekord. Minimálně jedenu branku si totiž připsal už v jednačtyřicátém vystoupení po sobě, čímž bylo překonáno dosavadní maximum Racing Club de France. Dotyčný celek skóroval vždy alespoň jednou čtyřicetkrát a to v letech 1962 až 1964.

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.