Kopecký kritizoval Nitu: Mrzí mě, že Sparta jako český velkoklub má v brance rumunského zástupce

Kopecký kritizoval Nitu: Mrzí mě, že Sparta jako český velkoklub má v brance rumunského zástupce

Pakliže by Spartu vedl Ivan Kopecký a nikoliv Václav Jílek, dvaatřicetiletý rumunský gólman Florin Nita by zřejmě její tři tyče nehájil a sedm ligových startů v aktuálním ročníku 2019/2020 měl jiný brankář.

Třeba o čtyři roky mladší Milan Heča, jenž v současnosti svému zkušenějšímu kolegovi hlídá záda z pozice dvojky. Důvod? Třiasedmdesátiletému odborníkovi s trenérskou minulostí ve Slavii, Vítkovicích, Baníku či Drnovicích vadily jeho chyby v posledním duelu proti Liberci na stadionu U Nisy.

"Ve Spartě se nedá pochválit hráč, který by měl stálou výkonnost a zahrál aspoň tři, čtyři zápasy kvalitně. To je pak těžké. Jediný snad Sáček zatím nikdy nezklamal, přestože jako záložník hraje na kraji obrany," začal své povídání na stránkách Deníku Sport kouč, jenž vedl českou repre na olympiádě.

Bývalý hráč FCSB či Rapidu Bukurešť ho ne a ne přesvědčit. "Konečně jsem si myslel, že má Sparta v brance osobnost, ale ten první gól Liberce jde za ním. Chtěl zabránit centru, ale zaváhal, vždyť to byl obrovský úhel. A při třetí brance zase naopak, míč mu prošel malým vápnem, měl jít ven. Mrzí mě, že Sparta jako český velkoklub má v brance rumunského zástupce, přestože patříme k velmocím, co se týče výchovy gólmanů. Je vidět, že se ten klub stále dostává z toho, co se tam dělo v minulých letech," pokračoval přísný odborník, jehož názor vyšel na iSport.cz.

Fotbal pod Ještědem se mu jinak líbil, měl kvalitu, byly tam šance, střely a divák se podle jeho slov musel bavit. "Domácí hráli na hraně agresivity, souboje opravdu hraničily s fauly. Ale jiná šance pro takové týmy asi není. Liberec, stejně jako třeba Bohemka, takhle doma hraje. Fotbalovost chybí, takže ji nahrazují jiným způsobem. Liberec jednoznačně ukázal, jak má hrát relativně slabší tým proti silnějšímu v domácím prostředí. Nebát se jít do soubojů a trochu to vyhrotit," uzavřel Sportem citovaný Kopecký.