Zázračný de Ligt se na úvodní kolo Serie A díval z lavičky. Chiellini a Bonucci jsou nejlepší, přiznává však exkapitán Ajaxu

Zázračný de Ligt se na úvodní kolo Serie A díval z lavičky. Chiellini a Bonucci jsou nejlepší, přiznává však exkapitán Ajaxu

O Matthijse de Ligta měla v létě zájem celá Evropa, přely se o něj ty nejlepší kluby a závod nakonec vyhrál italský Juventus v čele s Cristianem Ronaldem. Pověst mladého výborného stopera ovšem Nizozemec neměl šanci v prvním kole Serie A potvrdit.

Matthijs de Ligt už od šestnácti let nastupoval za A tým Ajaxu, v té loňské, pro něj poslední, sezóně se amsterdamskému velkoklubu podařily velké úspěchy, tým získal domácí double a dostal se až do semifinále Ligy mistrů. To všechno s Matthijsem de Ligtem, který už v devatenácti letech nosil kapitánskou pásku.

V Turíně se ale samozřejmě prosazuje mnohem složitěji. Juventus byl vždy ráj pro světové stopery a jinak tomu není ani teď, kde dlouhodobě nastupuje za Starou dámu stoperské duo Chiellini-Bonucci a pro de Ligta nebude vůbec lehké někoho z nich vytlačit. To už pocítil na vlastní kost, neboť v úvodním utkání nové sezóny na hřišti Parmy nenastoupil. Juventus vyhrál 1:0 zásluhou právě Bonucciho.

V jakémkoliv jiném týmu by byl de Ligt nejspíše už teď členem základní sestavy, v Barceloně, která o něj stála nejvíce, obzvlášť. Ničeho ale nelituje. Nizozemský zadák si je vědom kvalit jeho konkurentů na postu. "Jsou to výborní stopeři, nejlepší duo na světě," přiznává. "Bude velmi těžké se přes ně dostat do sestavy, ale počítal jsem s tím. Svoje místo si musím získat," říká skromně mladý obránce.

 

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.