Jak vypadá Radova nominace na Polsko a Moldavsko? Jsou v ní hráčky Juventusu, Interu, Sassuola i Ajaxu

Jak vypadá Radova nominace na Polsko a Moldavsko? Jsou v ní hráčky Juventusu, Interu, Sassuola i Ajaxu

Na přelomu srpna a září nás čeká doslova kvalifikační smršť. Reprezentační výběr mužů hraje dvojutkání v Kosovu a Černé Hoře, ale ještě předtím můžete sledovat i zápasy žen.

Tým Karla Rady čeká po výjezdu do Moldavska (30.8.) domácí kvalifikační utkání proti Polsku (3.9.). Zpas bude hostit stadion v Uherském Hradišti, kde je doma Slovácko.

Hlavní trenér zveřejnil nominaci osmnácti hráček a dvou brankářek, mezi kterými ovšem chybí zraněná Barbora Votíková.

Naopak součástí týmu budou reprezentantky, které v létě měnily své působiště a z české ligy odešly na zkušenou do zahraničí. Tedy i včetně sedmadvacetileté kanonýrky Lucie Voňkové, jež vyměnila Bayern Mnichov za Ajax Amsterdam.

Tým, v němž už nefiguruje velezkušený Petra Divišová, jež před pár týdny ukončila mezinárodní kariéru, se sejde v úterý 27.8. v Praze a o den později se přesune do moldavského Kišiněva, kde je 30.8. naplánováno úvodní utkání.

Doma se Češky kvůli bojům o Euro 2021 představí 3.9. na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti proti Polsku.

Nominace na Moldavsko a Polsko:

Brankářky: Růžičková (Slovácko), Vaníčková (Sparta)

Obránkyně: Bartoňová (Inter Milán), Bertholdová (Sparta), Dědinová (Slavia), Dubcová (Sassuolo), Chlastáková (Jena), Necidová (Slavia), Sonntagová (Sparta)

Záložnice: Bužková (Sparta), Cahynová (Turbine Postdam), Ringelová (Sparta), Stárová (NC Stade University), Svitková (Slavia)

Útočnice: Martínková (Sparta), Nepokojová (Sparta), Stašková (Juventus), Szewieczková (Slavia), Voňková (Ajax)

P.S: Mezi náhradnicemi jsou i dvaatřicetiletá středopolařka Sparty Irena Martínková či její o pět let starší klubová kolegyně Pižlová, která zastává brankářský post.