12 hráčů, které už v rámci budování nové Sparty přivedl na Letnou její ředitel Rosický

Tomáš Rosický už se jakožto sportovní ředitel Sparty a člověk zodpovědný za transferovou politiku nejslavnější tuzemské značky podepsal za dobu svého letenského panování pod 12 hráčských posil. Některé hrají stabilně, některé nastupují velmi málo a jsou i takové, které si zatím debut musí teprve odbýt. To, že zatím z "nové Sparty" nejde strach, z evropských pohárů je opět venku a v průběžné tabulce Fortuna:ligy je až na průběžné sedmé pozici, nyní nechme stranou. Pojďte si je všechny spolu se serverem eFotbal.cz připomenout. 

Matěj Hanousek (26 let, obránce)

Někdejší bek Dukly a Jablonce, u nějž se uvádí cenovnka 522 tisíc eur, nemá s herním vytížením vůbec žádný problém a od svého návratu do metropole je na 22 ligových startech. Byť nejde o nejtechničtějšího hráče sparťanské kabiny, svou zarputiostí, aktivitou a během to vynahrazuje a také proto na něj sází všichni trenéři, které už na sedmičce zažil.

Bořek Dočkal (30 let, záložník)

Jeden ze dvou nejstarších Rosického nákupů je reprezentační kapitán Bořek Dočkal, kterému zatím návrat na Spartu příliš štěstí nepřinesl. Když se povedl jeho příchod z čínského Henanu Jianye, odehrál tři duely a od té doby je po opakovaných chirurgických zákrocích na marodce, s tím, že v roce 2019 už by se na trávnících objevit neměl. Aktuálně se věci mají tak, že by se mohl někdejší nejlepší asistent MLS v barvách Philadelphie Union opět zapojit v zimní přípravě.