12 hráčů, které už v rámci budování nové Sparty přivedl na Letnou její ředitel Rosický

Tomáš Rosický už se jakožto sportovní ředitel Sparty a člověk zodpovědný za transferovou politiku nejslavnější tuzemské značky podepsal za dobu svého letenského panování pod 12 hráčských posil. Některé hrají stabilně, některé nastupují velmi málo a jsou i takové, které si zatím debut musí teprve odbýt. To, že zatím z "nové Sparty" nejde strach, z evropských pohárů je opět venku a v průběžné tabulce Fortuna:ligy je až na průběžné sedmé pozici, nyní nechme stranou. Pojďte si je všechny spolu se serverem eFotbal.cz připomenout. 

Martin Graiciar (20 let, útočník)

Dvacetiletý útočník, který je stále součástí české jednadvacítky, jíž vede Karel Krejčí, si návratem do českého prostředí moc nepomohl. I když trochu ano - zatímco ve Fiorentině exliberecký forvard žádnou příležitost nedostal a jeho vrcholem je dvanáct nominací a stejný počet účastí na lavičce náhradníků za celý soutěžní ročník, v aktuálním průběhu Fortuna:ligy už je na třech dílčích startech a 18 odehraných minutách. Protože jsou hned tři útočníci na dlouhodobé marodce a další posila Kozák je z formy, sám možná čeká kapku více.

Dávid Hancko (21 let, obránce)

Jednadvacetiletý Slovák sice ani zdaleka nemá takové lukrativní platové podmínky jako jeho kolega ze středu obrany Semih Kaya, nicméně od svého příchodu už je na třech ligových vystoupeních, čímž Turka překonal. Stejně jako Graiciar, i rodák z Prievidze má minulost ve Fiorentině, ve které si k Serii A přičuchl o něco více, než jeho nynější letenský spoluhráč. Exžilinský borec by mohl jednou utvořit stoperskou dvojici například s Filipem Panákem, ale to se zatím zdá být písní daleké budoucnosti.