Lewandowski: Dortmund šel nahoru, ale nejde o kvantitu, ale o kvalitu a tu máme vyšší

Lewandowski: Dortmund šel nahoru, ale nejde o kvantitu, ale o kvalitu a tu máme vyšší

Allianz Aréna je baštou německého fotbalu. To ví prakticky každý, kdo se o tamní Bundesligu alespoň lehce otřel. Bavorský gigant pravidelně bojuje o mistrovský titul, ale sem tam se objeví i konkurence. A Bayern Mnichov si možná stále nechce přiznat, že se na poslední triumf pořádně nadřel. Pouhé dva body před Dortmundem, který jej bude stíhat i letos. I tak je ale polský kononýr Robert Lewandowski přesvědčený, že větší kvalitu má jeho tým.

Oproti minulé sezóně doznal kádr hráčů v rudých dresech hned celé řady změn. Na křídlech již neoperují Robben a Ribéry, ale také v defenzivní řadě nefiguruje Hummels. Zkušený německý reprezentant se vrátil do Dortmudnu, odkud do Bayernu před lety zamířil. Vestfálský klub byl domovem i Lewandowskiho, ale to už je také nějaký ten pátek a polský legionář už srdcem tluče pro jiného, přestože i jemu mohl dát sbohem. V médiích se ještě před pár měsíci hojně spekulovalo o tom, že se mu v Bayernu nelíbí.

Podle vyjádření a rozhovorech z posledních týdnů je ale situace jiná. Lewandowski je spokojený a těší se na novou sezónu. Nepochybuje, že jeho nový spoluhráč Philippe Coutinho bude týmu prospěšný, ale také už se vidí, jak na konci sezóny pozvedá mistrovský titul nad svou hlavu v záplavě euforie. A další zajímavou tváři v týmu je také Ivan Perišič, který si proti Schalke taktéž odbyl premiéru v nových klubových barvách.

„Když jsem sledoval Coutinha, jak motá soupeře, mohl by být klidně klíčovým faktorem v důležitých zápasech, zejména pak v Lize mistrů. S ním se s táváme mnohem více nepředvídatelní, což z nás činí o něco víc nebezpečnější,“ chválil brazilského legionáře Lewandowski, který by díky  jeho ofenzivní snaze mohl přijít i k ještě většímu počtu vstřelených branek za sezónu.

Největší konkurencí však bude zřejmě zase Borussia, která loni zaznamenala skvělý podzim. Kádr si sedl, přišla nová zajímavá jména a ambice jsou jasné. I tak se ale Lewandowski neobává, že by titul měl přijít do jiných rukou. „Dortmund roste. V posledních letech šel nahoru a má zajímavý velký tým. Nejde ale o kvantitu, nýbrž o kvalitu. A tam je jistotou, že tu kvalitu máme vyšší,“ dodal v rozhovoru pro Bild.