Csaplár avizuje změny: Budeme chtít posílit celý klub, všichni víme, že někoho potřebujeme

Csaplár avizuje změny: Budeme chtít posílit celý klub, všichni víme, že někoho potřebujeme
OBSAHUJE OHLASY

FC Fastav Zlín splnil na hřišti Uničova povinnost a po výsledku 4:1 se dostal do třetího kola MOL Cupu. Po domácím výprasku od Karviné se potřeboval rehabilitovat.

Kouč Ševců však nebyl spokojen s přístupem po třígólovém vedení. Na vlastní oči viděl ztrátu koncentrace, hanebnost i školácké chyby. "Nevím, jestli je to jen českou mentalitou. Děje se to i jinde, ale tohle prostě dělají slabí. Je to stejné, jako když vás operují, doktorovi se povede udělat bypass, ale nechá ve vás nůžky. Nazývám to neprofesionalitou a šlendriánem, koncentrace musí být přece od A do Z. Nechci, aby to vyznělo, že jsem z celkového dojmu zklamaný, vždyť Uničov hraje nahoře třetí ligy, předvádí dobrý fotbal a my to zvládli. Ale z mého odborného zlínského hlediska tam byla spousta špatných věcí," všiml si na webu isport.blesk.cz stratég z moravské Letné.

Jeho mužstvo ale minimálně výsledkově odpovědělo na debakl se souborem Františka Straky. "Kdybychom nepostoupili, byl by to velký průšvih. Sami bychom se dostali hodně dolů. To, že jsme postoupili celkem jistě a zkušeně, je trošku vysvobození z té porážky. Po Karviné jsem se díval na video a zjistil, že hra nebyla zase tak hrozná, ale hrozný byl výsledek," podotkl bývalý kormidelník Žižkova, Liberce či Příbrami, jehož slova nabídl Deník Sport.

Tři zlínské týče tentokráte hájil Matej Rakovan. Post jedničky by se však měnit neměl. "Ne, jsem konzervativní trenér, nepatřím mezi příznivce velkých změn. Standa Dostál nás podržel v několika zápasech a já nečekám na nějakou jeho chybu, abych udělal razantní změny. Rakovan má super přístup, klobouk dolů, jak trénuje. I ve středu byl výborný, chytil šance, ale nemůžou chytat oba. Máme dva super brankáře," liboval si na stránkách Deníku Sport nadřízený Jiráčka, Poznara, Železníka a spol.

Po nadcházejícím osmém kole, které zavane Zlín do Českých Budějovic, bude následovat reprezentační přestávka. Právě v ní by ještě mohlo dojít k nějakým změnám. "Už se to blíží, budeme chtít posílit celý klub. Není to o Csaplárovi, že si něco vymyslel a jde proti klubu. My všichni víme, že někoho potřebujeme, víme i posty. Ale není to jen o hráčích. Je to o hardwaru, to znamená zázemí. Je to ale i o softwaru – lidech, třeba dalších trenérech. Jde o komplexní zprávu, ale ještě uvidíme, jak to bude vypadat po Budějovicích. Možná ta facka s Karvinou byla dobrá, protože kdybychom vyhráli, jsme čtvrtí a výsledek by mohl zakrýt věci, které by se měly změnit a posunout. Takhle jsme ostražitější," uzavřel na iSport.cz kouč aktuálně jedenáctého celku Fortuna:ligy.