Na Letné nechtěný Kaya může napodobit Mandjecka. Sparta by ho ráda prodala Maccabi Haifa

Na Letné nechtěný Kaya může napodobit Mandjecka. Sparta by ho ráda prodala Maccabi Haifa

Soupiska sparťanského áčka aktuálně čítá snad dvaatřicet jmen, z nichž je alespoň deset na marodce a letenský klub tak pouští miliony korun měsíčně na výplatách i fotbalistům, kteří ve Fortuna:lize nenastupují.

Na spadnutí je i pár odchodů. Spekuluje se o brzkém konci tureckého stopera Semiha Kayi, který přitom v letní přípravě odehrál za slavné "S" nejvíce minut a byl chválen...

"Semih na mě působí velmi dobře. Vidím velkou snahu reagovat na podněty od nás. Hraje u něj plus vítězná mentalita a to, že je vůdčí osobnost. Byť komunikuje anglicky, tímto směrem vyzařuje dobrou energii a na kabinu má dobrý vliv. Svou roli zvládl a určitě s ním počítáme," vyprávěl ještě před několika týdny nový kormidelník Václav Jílek.

Nyní už je však všechno jinak a nejlépe placený hráč sparťanské šatny je na prodej. V devíti soutěžních zápasech strávil na trávnících pouze 98 minut čistého času a v Generali aréně ho nepotřebují.

Tento týden proběhl první kontakt s vážným zájemcem o jeho služby, kterým je izraelský celek Maccabi Haifa. Protože se přestupový trh na českém území uzavírá až v neděli 8. září, na jednání je ještě dostatek času.

Izraelský tým je připraven Kayovi nabídnout dlouhodobější kontrakt, s tím, že cílem aktuálně sedmého mužstva Fortuna:ligy je realizovat přestup, nikoliv jen hostování, na kterém byl v Galatasaray Istanbul letos na jaře.

Najít společnou řeč s Maccabi, které vstoupilo do domácí soutěže Ligat ha'Al před pár dny těsnou výhrou, by nemusel být problém, neboť vztahy mezi oběma kluby jsou dobré. Může za to i úspěšná půjčka Kamerunce Georgese Mandjecka, který v Haifě zářil. Je však otázka, zda s tím bude souhlasit i sám osmadvacetiletý střední obránce, jenž má v české metropoli platnou smlouvu do června příštího roku.