4 nabídky Slavia odmítla, pátou za 300 milionů korun už ne a Král se přesune za Schürrlem a spol.

4 nabídky Slavia odmítla, pátou za 300 milionů korun už ne a Král se přesune za Schürrlem a spol.

Krajní bek Jan Bořil přijde o svého nynějšího spoluhráče z vršovického Edenu Alexe Krále, jenž by se měl přesunout do ruské Premier League.

Vážný zájemce o exteplického obránce Spartak Moskva, jehož během léta posílil také německý reprezentant André Schürrle, totiž předložil Slavii takovou nabídku, že sešívané představenstvo změnilo názor a transfer českého reprezentanta se dotahuje.

Přední tým ruské nejvyšší soutěže, jehož dres dříve oblékali také Radoslav Kováč nebo Marek Suchý, nejprve za Krále nabídl 5 milionů eur. Když na to úřadující český mistr nereagoval, svou nabídku postupně zvedl na 7, respektive 9 milionů eur.

Uprostřed pracovního týdne se jeho nabídka zastavila až na 12 milionech eur, což je v přepočtu zhruba 300 milionů korun.

Pakliže na to aktuální lídr Fortuna:ligy opravdu kývne, půjde o druhý nejvyšší tranfer české historie a slavné "S" na mladém univerzálovi vydělá, neboť si ho pořizovalo z teplických Stínadel jen za 18 milionů korun.

Podobně mimořádnou nabídku má od účastníka Evropské ligy v rámci osobních podmínek také samotný Král. Kluby i hráč jsou dohodnutí a v tuto chvíli už se dolaďují pouze formality.

Perspektivní fotbalista letí na zdravotní prohlídku do ruské metropole v pátek.

Debutovat v novém trikotu by mohl již v neděli 1. září v domácím utkání proti Zenitu. Spartak je po sedmi kolech ruské ligy na průběžné druhé pozici. Stejný bodový zisk však má první Krasnodar i pátý Petrohrad.