Coufal: Hlavně, ať nejsme za pitomce

Coufal: Hlavně, ať nejsme za pitomce

Slavia už zná jména soupeřů v základní skupině Ligy mistrů. Anglické celky se sice sešívaným vyhnuly obloukem, ale že by do Edenu zamířily kluby druhého sledu, se tedy rozhodně říci nedá. Španělský mistr Barcelona s Lionelem Messim, bundesligový gigant Borussia Dortmund a italský Inter Milán. Všechny tři kluby už ve sbírce ušatou trofej pro vítěze Champions League mají… Co na to říkají v Edenu?

"Když už se nám tam podařilo dostat, zaplaťpánbůh, že máme tyhle tři týmy. A ne týmy, které už jsme měli, nebo že nejedeme někam na východ. Každý v Česku chce přijít na Dortmund nebo Barcelonu. Jsou to tři vynikající týmy s obrovskou historií a kvalitou," liboval si trenér Slavie Jindřich Trpišovský, který si hodně přál Liverpool kvůli Jürgenu Kloppovi.

"Všichni víme, co je to za týmy, ale nebudeme se vzdávat předem. Doma jsme trápili Sevillu, Chelsea. Věřím, že jsme schopni s těmi soupeři hrát doma zápasy, ve kterých jsme schopni uhrát nějaké body," doplnil kouč.

Nikdo ve slávistické kabině nechtěl při losu do skupiny se Zenitem, Benfikou a Lyonem. Jakmile byla skupina G obsazená, vypuklo nadšení. Když pak Petr Čech poslal Slavii do skupiny F, vypukla druhá vlna euforie. „Úplně se z toho třesu, zahrát si proti takovým soupeřům," soukal ze sebe šťastný obránce Vladimír Coufal.

"Je to samozřejmě hrozně těžká skupina. Každý bod bude zlatý, když budeme chtít postoupit z třetího místa, bude to neskutečně těžké. Uděláme vše pro to, abychom tam nebyli úplně za pitomce," uzavřel krajní bek.