Slavia nastolila správnou cestu, jakou by se asi měl český fotbal ubírat, chválí mistra Nedvěd

Slavia nastolila správnou cestu, jakou by se asi měl český fotbal ubírat, chválí mistra Nedvěd

Čerstvě sedmačtyřicetiletý viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd pomýšlel při losování základních skupin na Slavii, která má mimořádně těžkou skupinu i bez jeho Staré dámy.

"Jet do Prahy by bylo fajn, ale myslím si, že Slavia dostala skupinu, kterou si přála nebo vysnila. Tohle jsou pravé zápasy Ligy mistrů a pro ně velká zkouška," uvedl na iSPort.cz bývalý reprezentant České republiky.

I když má sešívané "S" Barcu, Dortmund a Inter, body podle jeho slov uhrát může. "Ve fotbale nikdy není nic ztraceno. Slávisté určitě šanci mají. Rozdají si to s nimi, nemají co ztratit. Když udělají nějaké body, tak to bude super," pokračoval "Grande Paolo", jehož slova publikoval Deník Sport.

Úřadujícího českého šampiona z Edenu mu chválil i nový trenér Juve Maurizio Sarri, který ho vyřadil ve čtvrtfinále Evropské ligy ještě v barvách Chelsea. "Mluvil jsem s ním o tom. Sarri je hodně chválil, že takhle připravený tým dlouho nepotkal. Slavia nastolila správnou cestu, jakou by se asi měl český fotbal ubírat. Hrajou moderní fotbal, který je schopný konkurovat v Evropě, a v tak krátké době se dostali až do Ligy mistrů. Klobouk dolů," smekl před rivalem někdejší sparťanský středopolař.

Bianconeri dostali do skupiny Leverkusen, Lokomotiv a Atlético Madrid, se kterým by si to měli podle papírových předpokladů rozdat o první místo. "Přáli jsme si skupinu, která pro nás bude hratelná s cílem postoupit. Tu jsme dostali a cíl máme. Jsme spokojeni, ale víme, že v Lize mistrů musíte respektovat všechny soupeře," uzavřel na serveru isport.blesk.cz současný nadřízený De Ligta, Ronalda, Bonucciho a spol.