Žádný van Dijk! Guardiola pevně věří, že se nejlepší obránce Evropy nachází v jeho týmu

Žádný van Dijk! Guardiola pevně věří, že se nejlepší obránce Evropy nachází v jeho týmu

Ačkoliv se talentovaný stoper Virgil van Dijk mohl teprve nedávno radovat z ocenění UEFA za nejlepšího hráče roku, tak přesto Pep Guardiola věří, že zná ještě někoho, kdo ho svými schopnostmi předčí. A ten někdo se dokonce nachází v jeho týmu.

Aymeric Laporte se konečně dočkal. Vůbec poprvé jej totiž Didier Deschamps jmenoval do kádru francouzské reprezentace, která se popere o místenku pro EURO 2020. Nadšení z tohoto kroku neskrýval jak sám hráč, tak ani jeho klubový trenér Pep Guardiola.

„Jsem velice vděčný, že ho Deschamps konečně povolal. Laporte si to opravdu zaslouží. Na něco takového čekal hodně dlouhou dobu,“ pravil kouč Citizens během tiskové konference před čtvrtým ligovým kolem Premier League.

Guardiola Laporteho ještě v době jeho příchodu považoval za jednoho z nejlepších stoperů současnosti. Následně však vzal toto tvrzení zpět.

„Byla to chyba, když jsem ho nazval pouze jedním z nejlepších. Podle mě to je totiž úplně nejlepší obránce Evropy,“ neváhal ani na moment španělský kormidelník ve službách Manchesteru City, na jehož svěřence nyní čeká utkání s Brightonem, než si o slovo řekne povinná dvoutýdení reprezentační přestávka.