Pardubice i nadále vládnou druhé lize, Ústí si přijelo pro body do Varnsdorfu

Pardubice i nadále vládnou druhé lize, Ústí si přijelo pro body do Varnsdorfu
AKTUALIZOVÁNO

Pardubice splňují roli černého kole druhé nejvyšší české soutěže nadmíru dobře. Momentálně se nesou na vlně tří výher, přičemž ta poslední přišla právě s Vítkovicemi. Do boje o špičku se opět zapojuje také Hradec, jenž čtyřmi góly zastavil Jihlavu.

Votroci začali sezonu trochu překvapivě dvěma remízami a jednou porážkou. Ke zdárnému výkonnostnímu obratu se začali nadechovat až ve čtvrtém kole, když osmi góly potupili Varnsdorf, a od té doby chytily tu správnou chuť, kterou korunovaly čtyřmi góly do sítě Jihlavy. Vysočina tak prohrála dva venkovní zápasy v řadě.

Zatím nejlepší obranou se mohou pochlubit Pardubice, kterým se sedmnácti body patří první místo v tabulce FNL. Soubor trenéra Novotného si po výhře 4:0 nad Sokolovem vyšlápl i na doposud nevýrazné Vítkovice, na jejichž hřišti vyhrál 3:1. O branky se postarali Solil, Jeřábek a Čelůstka.

Na Julisku zavítala Vlašim, která si však pomýšlela rozhodně na lepší výsledek. Domácí vycítili, že se soupeř trápí a nakonec se diváci dočkali čtyř přesných střel. Po třetím domácím vítězství v řadě se pražský klub posunul na druhé místo v tabulce a na vedoucí Pardubice ztrácí dva body.

Brno v nové sezóně zatím neplní roli jednoho z adeptů na postup do české nejvyšší soutěže. Zbrojovka se trápila také na půdě Třince. Po bezbrankové první půli se dostali do vedení domácí zásluhou Akulinin. Alespoň bod obstaral při svém debutu střídající Černín.

Jako poslední se v rámci sedmého ligového kola představilo Ústí nad Labem na hřišti Varnsdorfu. Domácí potvrdili špatnou výsledkovou sérii, která je v nové sezóně straší. Hosté se dostali do vedení již v páté minutě zásluhou Basseye. Náskok pak pojistili Peterka a Bílek.

FNL - 7. kolo:

Hradec Králové - Jihlava 4:2 (14. z penalty, 82. a 88. Vlkanova, 66. Prekop - 7. Klobása, 84. Koubek)
Vítkovice - Pardubice 1:3 (22. Zorvan - 6. Solil, 26. z penalty Jeřábek, 28. Čelůstka)
Dukla - Vlašim 4:0 (32. a 60. Holík, 34. Gonzalez, 87. Jakab)
Sokolov - Prostějov 1:1 (68. Machuča - 9. Píchal)
Chrudim - Vyšehrad 3:2 (6. Vašulín, 24. Šandera (vlastní), 59. Kesner - 67. Pouček, 73. Verner z penalty)
Třinec - Brno 1:1 (52. Akulinin - 63. Černín)
Líšeň - Žižkov 3:3 (27. a 88. Machálek, 49. Jeřábek - 32. Bazal, 66. Gil, 70. Čapek)
Varnsdorf - Ústí nad Labem 0:3 (5. Bassey, 32. Peterka, 63. Bílek)