Uvidíme je hrát ligu na Letné? Trio kanonýrů v akademii Sparty s velkým potenciálem

Uvidíme je hrát ligu na Letné? Trio kanonýrů v akademii Sparty s velkým potenciálem

Mládežnická akademie Sparty patří dlouhodobě mezi nejlepší v Evropě. Z centra na Strahově proniklo do profesionálního fotbalu už nespočet nadějných hráčů, někteří se posunuli přímo do kádru letenského A-týmu, další spousta jich pak figuruje na soupiskách dalších ligových klubů. I v současnosti najdeme ve sparťanské akademii řadu talentovaných mladíků. Portál eFotbal.cz se zaměřil na útočníky – typické střelce - a vybral trojici těch, co o sobě dávají nejvíc vědět.

Matyáš Kozák

Rozený střelec působí ve Spartě od 11 let. O pět let později už si připsal první góly v dresu výběru do 19 let. V uplynulém ročníku střídal starty za mladší a starší dorost, v letošní sezoně už je jeho pevnou součástí. A jeho produktivita neklesá. Jen ve třech úvodních kolech celostátní dorostenecké ligy nasázel už sedm branek! Když k tomu navíc připočteme dva zásahy za reprezentační devatenáctku ve dvou zápasech, osmnáctiletý forvard zažívá více než vydařený měsíc.

Je ohromně hladový a pracovitý, v každém utkání, do které zasáhne, se chce za každou zapsat mezi střelce. V jeho prospěch hraje i rychlost a přímočarost. Pořád chce míč a neustále se nabízí, má skvělé zakončení oběma nohama a žádný balon pro něj není ztracený. Právě dravostí a nasazením nahrazuje letošní účastník CEE Cupu menší postavu.