Uvidíme je hrát ligu na Letné? Trio kanonýrů v akademii Sparty s velkým potenciálem

Mládežnická akademie Sparty patří dlouhodobě mezi nejlepší v Evropě. Z centra na Strahově proniklo do profesionálního fotbalu už nespočet nadějných hráčů, někteří se posunuli přímo do kádru letenského A-týmu, další spousta jich pak figuruje na soupiskách dalších ligových klubů. I v současnosti najdeme ve sparťanské akademii řadu talentovaných mladíků. Portál eFotbal.cz se zaměřil na útočníky – typické střelce - a vybral trojici těch, co o sobě dávají nejvíc vědět.

Václav Sejk

Před dvěma lety se rozhodl pro velký a svým způsobem odvážný krok. Opustil Teplice a vydal se na zkušenou do vyhlášené akademie Sparty. Zvykl si ale rychle a prakticky hned začal střílet góly. Dost gólů. Letos v dubnu na sebe strhl pozornost po derby se Slavií v lize mladšího dorostu. I na této úrovni jsou bitvy pražských „S“ vypjaté a Sejk byl v hlavní roli. Nejen, že dvěma trefami rozhodl o výhře letenského celku 3:2, ale také tričkem s nápisem „antislávisti“.

Důrazný útočník , který nevypustí žádný souboj a je často úspěšný v osobních soubojích, se prosadil i na mezinárodní úrovni – dvakrát skóroval na květnovém Euru hráčů do 17 let a jednou zamířil do černého i na tradičním CEE Cupu. Od této sezony už ve Spartě válí za starší dorost a dál potvrzuje, že se stejně jako Kozák těší skvělému zakončení.