Uvidíme je hrát ligu na Letné? Trio kanonýrů v akademii Sparty s velkým potenciálem

Mládežnická akademie Sparty patří dlouhodobě mezi nejlepší v Evropě. Z centra na Strahově proniklo do profesionálního fotbalu už nespočet nadějných hráčů, někteří se posunuli přímo do kádru letenského A-týmu, další spousta jich pak figuruje na soupiskách dalších ligových klubů. I v současnosti najdeme ve sparťanské akademii řadu talentovaných mladíků. Portál eFotbal.cz se zaměřil na útočníky – typické střelce - a vybral trojici těch, co o sobě dávají nejvíc vědět.

Christopher Kabongo

Sparťanská mládež je plná šikovných útočníků. Mezi ně musíme zařadit i tohoto šestnáctiletého českého forvarda s kořeny v Demokratické republice Kongo. O tom, že v něm vězí ohromný potenciál, v centru na Strahově velmi dobře vědí. Letos se ukázal ve velmi dobrém světle i na prestižním mezinárodním All Stars Cupu, kde se mu podařilo jednou skórovat. V červenci pak zazářil na Memoriálu Františka Harašty, když se stal nejlepším střelcem turnaje.

Vzhledem ke svému africkému původu je po fyzické stránce velmi vyspělý, zároveň si ale velmi dobře rozumí s míčem. Svůj potenciál naplno odkrývá i na startu nového ročníku ligy mladšího dorostu. V každém z tří úvodních duelů se jednou zapsal do střelecké listiny. Další trefy budou na jeho kontě jistě dál hojně přibývat.

5 talentovaných českých gólmanů, kteří vyrůstají ve špičkových akademiích