Atletiko ovládlo duel s Eibarem až v samotném závěru, dvě branky Balea Realu na výhru nestačily

Třetí kolo španělské LaLigy bylo otevřeno v pátek hned dvěma zápasy. Sevilla doma podstatnou část hrací doby tlačila Celtu Vigo, ale nakonec se musela smířit s dělbou bodů. Na branku Vázqueze reagoval jen o tři minuty později Suárez, který jako jediný vyslal střelu na českého brankáře Tomáše Vaclíka, ale mířil přesně. Bilbao bralo doma body s Realem Sociedad po trefách Williamse a Garcíi.

Barcelona se bez Messiho a Suáreze v sestavě trápí. Doložilo to představení na hřišti Osasuny, která vedla od sedmé minuty zásluhou Torrese. Po změně stran katalánský gigant otočil díky Fatimu a Arthurovi, ale autor první branky nakonec z panalty rozhodl o remize 2:2. Body si rozdělilo i Getafe s Alavesem, zatímco Levante dokázalo doma přetlačit Valladolid 2:0.

Nová sezóna nezastihla nepřipravenou jen Barcelonu. Trápí se také Real Madrid, který ze hřiště Villarrealu odjížděl pouze s jedním bodem. Za ten mohl být rád, stejně jako mohl být spokojen kouč Zinedine Zidane, že do sestavy zařadil velšského legionáře Garetha Balea. Dvěma brankami přispěl k remíze 2:2. Atlétiko Madrid až brankou Thomase v samotném závěru utkání rozhodlo o výhře s Eibarem 3:2.

LaLiga - 3. kolo:
Sevilla - Celta 1:1 (81. F. Vázquez - 84. D. Suárez)
Athletic - Real Sociedad 2:0 (11. Williams, 28. R. García)
Osasuna - Barcelona 2:2 (7. a 81. z penalty Torres - 51. Fati, 64. Arthur)
Getafe - Alaves 1:1 (24. Molina - 31. Joselu)
Levante - Valladolid 1:0 (83. Leon, 90.+4 Morales)
Valencia - Mallorca 2:0 (43. a 57. obě z penalt Parejo)
Atlético Madrid - Eibar 3:2 (27. Félix, 52. Vitolo, 90. Thomas - 7. Charles, 19. Arbilla)
Villarreal - Real Madrid 2:2 (12. Moreno, 74. Gómez - 45. a 86. Bale)