Mužstvo má být natolik zkušené, aby si výsledek pohlídalo, zlobil se Jílek, jenž nenašel vysvětlení pro Štětinovo selhání

Mužstvo má být natolik zkušené, aby si výsledek pohlídalo, zlobil se Jílek, jenž nenašel vysvětlení pro Štětinovo selhání

Sparta má za sebou další utkání, které nebylo defenzivně nikterak přesvědčivé. Góly soupeře plynuly zejména po řadě individuálních chyb a trenér pro ně jen těžko mohl najít vysvětlení.

Letenští doma přivítali Olomouc, která má momentálně na svém kontě stejný počet bodů jako její nedělní konkurent (11). Sparta se jako první dostala do vedení, jenže pak Sigma pouhými dvěma střelami stav utkání otočila a bylo opět na domácí družině, aby zareagovala. To se ve druhém poločase povedlo Hložkovi s Kangou, avšak jejich střelecké pokusy znovu po jedné akci zmařil přesnou trefou Plšek. Zápas tedy skončil 3:3 a trenér Václav Jílek se snažil najít pochopení, proč jeho tým zase jednou ze čtyř střel dostal tři góly.

„Je to jednoznačně kvůli defenzivě, kde děláme spoustu individuálních chyb. Inkasovali jsme třikrát ze čtyř střel na branku. Soupeřům se daří z mála šancí dávat góly, my si je naopak musíme vypracovat,“ štvalo během pozápasového rozhovoru trenéra sparťanské lavičky, jenž nabádá, že se pokusí reprezentační přestávku využít k omezení těchto chyb. „Jedná se o kombinaci chování hráče a jeho rozhodování. Možná jsou v hlavě nastaveni, že to chtějí uhrát konstruktivně, ale pak zjisti, že to tak uhrát nejde. Během pauzy s tím musíme něco udělat,“ potvrzoval.

Jednoho fatálního selhání se v utkání s Olomoucí dopustil Lukáš Štětina. Jeho hlavička našla jen unikajícího útočníka soupeře, který následně tváří v tvář brankáři Nitovi nezaváhal. „Bylo to pro mě velké překvapení. V průběhu týdne vypadal velmi dobře. My jsme ho vyndali ze sestavy po Boleslavi. Chtěli jsme, aby si odpočinul. Pracoval dobře a nebyl důvodu mu nevěřit. To fotbal přináší. Je to ale zarážející a sráží nás to opakovaně. Nemůžete ale jít do zápasu, že pochybujete o hráči, kterého nasazujete. Hráči šli do zápasu s tím, že si věří a zvládnou to,“ hodnotil skrze klubové stránky Jílek.

Druhý problém nastává v momentech, kdy Sparta i v době vedení nepůsobí kompaktně, čímž opět dává soupeři snadnou příležitost k vyrovnání skóre. „Musíme hrát poplatně vůči stavu utkání. Je to jiné, když prohráváte 0:2 a vedete 3:2. To by si mužstvo mělo pohlídat. Hráči mají sílu i kvalitu, aby to utkání ubránili, případně přidali čtvrtý gól - ty situace jsme tam měli. Určitě není potřeba za každou cenu přidat čtvrtý gól. Je potřeba být trpělivý a nepustit soupeře do té jejich příležitosti, čemuž se nám nepovedlo zabránit,“ uzavíral na tiskové konferenci Václav Jílek.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.