Trojlístky kandidátů na Fotbalistu a Trenéra roku podle FIFA znají svou podobu

Trojlístky kandidátů na Fotbalistu a Trenéra roku podle FIFA znají svou podobu

Kdo bude zvolený nejlepším fotbalistou roku? To je otázka, na kterou se už 23. září dozvíme odpověď. Do boje vstupují dvě ofenzivní hvězdy a jeden obránce.

Cristiano Ronaldo, Lionel Messi a Virgil van Dijk - to jsou jména, která tvoří znění finálového trojlístku pro nejlepšího hráče světa. Všichni tři se společně sešli již minulý týden ve čtvrtek, a to během rozdělování cen pro nejlepšího fotbalistu Evropy za sezonu 2018/19. Vítězem se stal liverpoolský obránce van Dijk, který se svým týmem vyhrál prestižní Ligu mistrů a má tedy silné předpoklady tento úspěch zopakovat i v tom celosvětovém měřítku.

Kapitán Barcelony Lionel Messi se do nominace vrací po roční odmlce, kdy z ní byl vůbec poprvé od roku 2006 vynechán. Značný podíl na tom mělo i špatné mistrovství světa v Rusku, kde Argentina jen tak tak postoupila ze skupiny, ale následně hned v prvním vyřazovacím zápase nestačila na Francii (3:4).

Komu se však na MS dařilo, to byl záložník Luka Modrič, jenž kromě svého národního týmu vedl za úspěchem i Real Madrid v Lize mistrů. Po právu se tak stal vítězem této ankety. Nyní však pozná svého následovníka.

A tím může být také třeba Cristiano Ronaldo, který ve svých 34 letech již pomalu začíná uvažovat o důchodu, přesto si i napříč svému pokročilému fotbalovému věku stále drží skvostnou úroveň výkonnosti, když v rámci minulé sezony Serie A za Juventus nasázel 21 gólů. Kromě ligového dění navíc pomohl svému reprezentačnímu mužstvu k prvenství v Lize národů, v níž ve finále 1:0 porazil Nizozemsko.

Třetím uchazečem je Virgil van Dijk, jenž na sobě ještě nedávno nosil nálepku nejdražšího obránce planety. Liverpool tehdy ukázal, že rozhodně neudělal krok vedle. Do svých řad si totiž přivedl posilu, jíž netrvalo dlouho a okamžitě se sžila s novým prostředím a navíc se vypracovala na nejlepšího stopera anglické Premier League a dost možná i celého širého světa.

Zajímavý trojlístek je poté k vidění i v anketě na nejlepšího trenéra roku. Zde se nachází vítěz Ligy mistrů Jurgen Klopp (Liverpool), finalista Mauricio Pochettino (Tottenham) a vítěz domácího treble (FA Cup, Carabao Cup a Premier League) Josep Guardiola (Manchester City). Výsledky hlasování budou zveřejněny v pondělí 23. září.