Nadějný nigerijský talent ve službách Bohemky se chce stát jedním z nejlepších útočníků Fortuna ligy

Nadějný nigerijský talent ve službách Bohemky se chce stát jedním z nejlepších útočníků Fortuna ligy

Tak to vypadá, že si obecenstvo v Ďolíčku našlo svého nového hrdinu. Teprve dvacetiletý útočník Michael Ugwu sice na hřišti zatím příliš času nepobyl, zato pokaždé, když nastoupil, tak si pevně věřil a dokázal něčím zaujmout. Pravděpodobně i díky tomu začal své ambice posouvat opravdu vysoko.

„Vím, že do pár let budu jedním z nejlepších útočníků v Česku,“ pravila nová ofenzivní opora z řad Bohemians, kterou si osobně v létě vytáhl trenér Martin Hašek z rezervy. Přitom ani na moment nepochyboval o jeho schopnostech. „On říká, že chce být nejlepší, a já mu to věřím,“ reagoval.

V současné době už jméno nadaného Nigerijce skandují ochozy v Ďolíčku. V čem však tkví hlavní talent tohoto na první pohled nenápadného ofenzivního hráče? „Jsem totiž nečitelný, nikdo nemůže předpovědět to, co se zrovna chystám udělat. Navíc jsem hodně silový, a to je také má výhoda. Určitě se ještě budu zlepšovat,“ vysvětloval Ugwu při povýšení do hlavního týmu. A svému tvrzení se rozhodně snaží dostát.

Bohemka v posledním ligovém kole porazila 2:1 Liberec, u něhož se zdálo, že vůbec nebude lehkým protivníkem, když zápas předtím přemohl pražskou Spartu 3:1. O slovo si však řekl Michael Ugwu, jenž se pod tuto výhru nemalým podílem podepsal.

„Díky průniku ze závěru zápasu se stal miláčkem tribun. Fascinovalo mě, jakým způsobem dokázal zachovat klid,“ komentoval Hašek vítěznou akci, během níž Ugwu oklamal obranu soupeře, pak navíc zmátl i gólmana a potom už jen přihrál před prázdnou, kam si naběhl Vodháněl, který vstřelil vítěznou branku. 

Klokani se i díky této výhře odlepili od sestupových příček a aspoň skrze právě probíhající reprezentační přestávku zůstanou ve druhé skupině tabulky. Hned v dalším kole budou mít šanci na tento úspěch navázat, a to během výjezdu do Karviné. Utkání se odehraje v neděli 15. září.