Slavii zaujal brazilský talent, který s Palmeiras ovládl CEE Cup, kde ve finále porazil Spartu

Slavii zaujal brazilský talent, který s Palmeiras ovládl CEE Cup, kde ve finále porazil Spartu

Ani Slavia by nerada zůstala s posilováním pozadu. Poté, co jí odešel záložník Alex Král, by ráda část vydělaných peněz obratem poslala za horké a ofenzivně laděné brazilské zboží.

João Felipe je teprve osmnáctiletý mladík, jenž momentálně obléká dres U19 týmu Palmeiras. Spolu s ním se mu letos v létě podařilo vyhrát CEE Cup, kde ve skupině za soupeře měl právě pražskou Slavii.

Sešívaní na něj svůj zrak upřeli chvíli poté, co viděli jeho výkon. Felipe o sobě dal na turnaji vědět dvěma góly a dvěma asistencemi. Brazilský výběr ve finále porazil Spartu 2:0.

Kmenovým klubem jihoamerického hráče je Ituano FC, které svůj ofenzivní klenot poslalo v rámci nové sezony hostovat do Palmeiras. Ani zde ve svých výkonech nepolevil, ba naopak je dokonce vylepšil.

João Felipe je ofenzivním univerzálem. Nejčastěji hrává na levém křídle, dokáže však zastat i křídlo pravé nebo pozici středního ofenzivního záložníka.

S přestupem do Slavie přišel jako první brazilský tisk. V Česku to například zmínila instagramová stránka slaviabackstage. Doposud nám není známa jenom cena.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.