Ve druhé lize padá nejvíc gólů za posledních 20 let! Podíl na tom mají i týmy, od kterých to nikdo nečekal...

Ve druhé lize padá nejvíc gólů za posledních 20 let! Podíl na tom mají i týmy, od kterých to nikdo nečekal...

Statistiky nelžou. V sedmi úvodních kolech druhé nejvyšší české soutěže padlo celkem 167 gólů, což činí průměr prakticky tři góly na zápas. Více než slušné číslo, zvlášť, když vezmeme v potaz, že ještě produktivnější byly druholigové týmy naposledy na startu ročníku 1999/2000. Mezi celky, jež se na tomto čísle podílely nevíc, patří kromě aspirantů na postup do první ligy i dvojice, od které to čekal málokdo.

18 gólů – Hradec Králové

Votroci si k vizitce nejgólovější druholigový celek pomohli hlavně ve 4. kole, kdy na domácí půdě doslova rozebrali Varnsdorf 8:0 a co do rozdílu ve skóre vyrovnali své nejvyšší výhry z roku 1984. Hattrickem se na drtivém vítězství podílel Makedonec Fahrudin Djurdjevič.

Třemi góly v jednom zápase se v této sezoně v dresu východočeského aspiranta na boj o postupové příčky blýskl ještě Adam Vlkanova. Čtyřiadvacetiletý záložník ve šlágru dosud posledního odehraného kola proti Jihlavě nejprve srovnával na 1:1 a v závěrečné desetiminutovce dalšími dvěma trefami přiřkl Hradci cennou výhru 4:2. Tahoun týmu kouče Zdeňka Frťaly si tím polepšil už na šest přesných zásahů, díky nimž je nejlepším střelcem v tabulce pátých Votroků, mezi kanonýry celé soutěže mu pak patří druhý příčka hned za jihlavským Klobásou.