Černé obavy se naplnily. Pogba odmítl s ďábly prodloužit smlouvu a jeho odchod je jen otázkou jednoho roku

Černé obavy se naplnily. Pogba odmítl s ďábly prodloužit smlouvu a jeho odchod je jen otázkou jednoho roku

Potápějící se loď norského manažera Oleho Gunnara Solskjaera bohužel našla další trhlinku. Paul Pogba, jeden z nejdražších hráčů planety, s Rudými ďábly odmítl vyjednávat o prodloužení smlouvy. Místo toho se drží svých ambic, které již ovšem nejsou spojeny s fotbalem na Britských ostrovech.

Stanice Sky Sports napříč celou minulou sezonou informovala o jednáních, jež se snažilo vedení Manchesteru United s francouzským středopolařem navázat. Pokaždé z nich však sešlo, a to z toho důvodu, že Paul Pogba už tehdy moc dobře věděl, co chce.

„Můžete ho nenávidět, ale Paul je chlap, který si je moc dobře vědom toho, s jakým týmem podepsal smlouvu. Jeho ambice jsou sice naprosto odlišné, ale hodlá respektovat podmínky, jakým se zavázal,“ prozradil veřejnosti před dvěma týdny Pogbův bratr. „Každý hráč má nějaký sen, a aby Paul ten svůj mohl naplnit, musel by se přesunout jinam,“ dodával s ohledem na to, že urostlý šestadvacetiletý záložník ve službách Rudých ďáblů má ve své aktivní smlouvě platné ještě dva roky.

Manchester United od odchodu Sira Alexe Fergusona momentálně podniká už čtvrtou čistku kádru. Své nejlepší papírové hvězdy posílá z klubu pryč (Lukaku, Sánchez, potažmo Smalling) a místo toho sází čistě na mladé hráče. Ani tomuto souboru se však při vstupu do nového ročníku vůbec nedaří a je jen otázkou, jak se k tomu vedení postaví tentokrát. Mnozí fanoušci se dokonce bojí úpadku, který v minulosti už potkal takové kluby, jako jsou například Leeds United nebo Nottingham Forest.

Poslední hřebíčky do rakve mohou shodou okolností přidat (asi poslední) dvě papírové hvězdy, které v kádru doposud zůstaly. David De Gea i Paul Pogba shodně odmítli už několikrát prodloužit smlouvu. Dle listu The Mirror poslední nabídka přišla chvíli před reprezentační pauzou, ani ta se však s úspěchem nepotkala. V případě španělského brankáře je to možná ještě horší, protože je United zavázán jen do konce současné sezony. V případě Pogby, jenž má před sebou ty sezoně ještě dvě, je ta vize také poměrně jasná. Real Madrid za něho už letos nabízel 130 milionů eur, ďáblové však požadovali aspoň 200. Dá se tedy očekávat, že pokud z jeho odchodu budou chtít alespoň něco vytěžit, pustí ho příští rok za polovinu této ceny.