Komličenkův přestup z Boleslavi se odkládá. Co stálo za neúspěšným jednáním s ruskou CSKA?

Komličenkův přestup z Boleslavi se odkládá. Co stálo za neúspěšným jednáním s ruskou CSKA?

Ještě před pár dny to vypadalo, že je Komličenkův odchod hotovou věcí, nakonec by to tak přeci jenom být nemuselo. Vedení klubu totiž neoslnila žádná z předložených nabídek, a tak podle všeho útočník v Česku nakonec zůstane.

O nejlepšího střelce uplynulého ročníku nejvyšší české soutěže se zajímaly hlavně celky z Ruska, zejména pak CSKA Moskva. Její snaha však k žádnému zdárnému konci nevedla. „Žádný ze zájemců nenaplnil kritéria, která jsme si dopředu určili,“ prozradil hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest.

Mladoboleslavští počítali s tím, že jim do kasy přiletí částka okolo 70 milionů korun. Dle ruských medií si ale Moskva všechno rozmyslela a nakonec chtěla hráče získat jen na hostování. S touto variantou ovšem útočníkův současný klub vůbec nepočítal.

„Měli jsme s Mladou Boleslaví jasnou dohodu, za jakých podmínek by Nikolaje Komličenka uvolnila. Během přestupního období jsme řešili nabídky z více evropských klubů, ale žádná z těchto nabídek ve finální fázi nesplňovala kritéria, která jsme si předem určili jak s Mladou Boleslaví, tak s hráčem,“ citoval deník isport Kolářova slova, na čem jejich dohoda stála.

Zdali přijde v blízké době nějaká změna, to je těžké momentálně určit. Vše nasvědčuje tomu, že Komličenko v Boleslavi zůstane minimálně skrze podzimní část sezony. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.