Kapitán PSG, po kterém v minulosti toužila celá evropská smetánka, promluvil o své budoucnosti

Kapitán PSG, po kterém v minulosti toužila celá evropská smetánka, promluvil o své budoucnosti

Za měsíc mu bude už 35 let, přesto je stále považován za jednoho z nejlepších obránců současnosti. Thiago Silva, jenž nyní hájí barvy PSG a je zároveň nepostradatelným kouskem brazilské reprezentace, promluvil o své budoucnosti, která se v rámci té fotbalové kariéry pomalu, ale jistě zkracuje.

„Ano, už jsem to říkal, kariéru chci zakončit tady v PSG. Ale bude záležet na letošní sezoně a mých výkonech a zdravotním stavu. Brzy začneme jednat, ale nechci na to teď myslet. Rád bych to nechal až na konec sezony a místo toho se koncentroval jen na svou práci. Vím, že pokud letos odvedeme dobrou práci, zbytek se dostaví sám," prozradil serverem eurofotbal citovaný obránce, jenž do Paříže zamířil v roce 2012 z AC Milán. Od té doby zde až na jednu sezony vždy slavil úspěch ligového titulu.

O Silvu se přitom v minulosti zajímaly takové celky, jako byl Real Madrid nebo Manchester United. Uznávaný kapitán však tyto nabídky odmítl ve prospěch francouzského velikána, u něhož by rád zakončil kariéru. Jak dlouho bude trvat, to se zatím neví. Jistě však je, že před ním dle smlouvy leží poslední sezona. A tuto cestu by si rád ještě aspoň o rok prodloužil.

„Jsem připraven zůstat, pochopitelně pokud o mě klub bude stát. Nikdy by mě nenapadlo, že v tomto týmu strávím osm sezon, angažmá v Paříži znamenalo splněný sen, je to můj druhý domov a navíc jsem se stal Francouzem, když mi byl udělen francouzský pas. Je pro mě důležité odehrát dobrou sezonu a prodloužit kontrakt, s Leonardem (sportovní ředitel PSG) začneme brzy jednat," přeložil eurofotbal.cz slova hráče, který se pokusí v dresu Paris Saint-Germain dosáhnout na další ligové prvenství a především pak i na titul v Lize mistrů. Jen tento jediný úspěch se zatím mocným šejkům nedaří naplnit.