Tvrdá konkurence pro Schicka! S kým se bude v Lipsku rvát o místo v sestavě?

Tvrdá konkurence pro Schicka! S kým se bude v Lipsku rvát o místo v sestavě?

V AS Řím se nedokázal během dvou sezon výrazněji prosadit, teď se Patrik Schick pokusí dokázat, že patří mezi evropskou extratřídu během hostování v bundesligovém Lipsku. Ani tady na něj nečeká nic jednoduchého. Bude se prát s více než zdatnou konkurencí. Posuďte sami.

Vedení úspěšného klubu, za kterým stojí gigant Red Bull, si českého útočníka číslo jedna vyhlédlo jako náhradu za Jeana-Kévina Augustina, jenž zamířil na hostování do Monaka. „Těší nás, že se nám v poslední den přestupového okna podařilo Patrika podepsat. Jde o typ atletického hráče, technicky velmi zdatného. Navíc má mezinárodní zkušenosti, naše hra se díky jeho schopnostem stane ještě více variabilnější,“ pronesl na Schickovu adresu sportovní ředitel Lipska Markus Krösche.

Odchovanec pražské Sparty má, zdá se, slušnou výchozí pozici. Do karet mu nahrává i fakt, že třetí celek minulého ročníku bundesligy hraje pod novým trenérem Julianem Nagelsmannem, který si udělal renomé skvělými výsledky při angažmá v Hoffenheimu, s dvěma klasickými útočníky. Lipsko se navíc kvalifikovalo přímo do základní skupiny Ligy mistrů, tudíž šanci při nabitém zápasovém programu určitě dostane. Pak už záleží jen na něm samotném a jeho výkonech, zda si místo mezi jedenáctkou vyvolených udrží.

V Římě představoval pro Schicka konkurenci hlavně zkušený bosenský snajpr Edin Džeko, ani ve svém novém působišti to nebude mít v tomo ohledu snadné. Lipsko má na soupisce prvotřídní osvědčené forvardy, kteří dávají spoustu gólů, ale i hladové talentované mladíky toužících ukázat, co v nich vězí.

S kým bude autor osmi reprezentační gólů o místo v sestavě ambiciózního celku bojovat?