Sparta se loučí s Radakovićem, jenž se pokusí najít uplatnění v Rusku

Sparta se loučí s Radakovićem, jenž se pokusí najít uplatnění v Rusku

Zvěsti o nové posile do obrany nabraly opět o něco reálnějších rozměrů, když Sparta pustila jednoho ze svých současných stoperů na hostování.

Uroš Radaković se dostavil na Letnou v létě roku 2018 s velkým příslibem ze Sigmy Olomouc. Své místo v základu si našel prakticky ihned, neboť v podzimní části kromě prvního kola nechyběl na trávníku ani v minutu, avšak výkonnostně se nikdy pořádně stabilně nechytil.

V aktuálním ročníku pod trenérem Jílkem se Radaković dostal do ligové sestavy jenom třikrát. Naposledy tomu bylo minulý víkend v Liberci, kde se vlastní chybou podepsal pod první gól domácího celku. Jeho tým nakonec prohrál 1:3.

Vzhledem k nepřízni osudu a velkým defenzivním problémům Sparty vedení usoudilo, že dá pětadvacetiletému srbskému stoperovi povolení, aby odešel na hostování, které má být dle informací poskytnutých klubovým webem doplněno i o opci na trvalý přestup.

Uroš Radaković se tak pro příští rok přesouvá do ruského týmu FK Gazovik Orenburg, jenž od minulé sezony hraje tamní nejvyšší ligovou soutěž. Poslední sezonu se mu dokonce podařilo umístit na 7. místě, letos je ta bilance poněkud horší, když z osmi kol posbíral jenom pět bodů.