Vypadne kvůli přestupu do Realu francouzský reprezentant z nároďáku?

Vypadne kvůli přestupu do Realu francouzský reprezentant z nároďáku?

Přestoupit do Realu Madrid a vypadnout z reprezentace? I to se může stát. Právě před něčím takovým varoval kouč francouzského nároďáku Didier Deschamps brankáře Alphonse Areolu, který na San Bernabéu zamířil z Paris Saint-Germain.

V dresu bílého baletu bude Areola působit na ročním hostování a o místo v brance bude bojovat s belgickým gólmanem Thibautem Courtoisem. Jisté místo mezi třemi tyčemi tak zcela určitě mít nebude. A to je ta potíž. Pokud by totiž na lavičce vysedával více, než by bylo zdrávo, mohl by přijít o místo u týmu úřadujících světových šampionů.

Zemi galského kohouta šestadvacetiletý hráč reprezentoval ve třech případech a byl mužem číslo tři za Hugem Llorisem a Stevem Mandandou. Nominační pozvánka mu přišla i na start kvalifikace o EURO 2020, ale to by se mohlo změnit, pokud nebude chytat.

„Uvidíme, jestli to bude problém. Vždy je lepší, když brankáři pravidelně chytají. V tuto chvíli je to pro nás trošku komplikace,“ připustil Deschamps, jenž ovšem má poměrně dost z čeho vybírat.

„V Realu bude dvojkou a je otázka, kolik toho odehraje,“ pokračoval zkušený kouč.

V minulé sezoně odchytal Areola za PSG 21 ligových zápasů, ve zbylých 17 se pak mezi tři tyče postavil legendární Gigi Buffon.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.