Wenger: Neymarův konec v PSG by spustil vlnu hvězdných odchodů

Wenger: Neymarův konec v PSG by spustil vlnu hvězdných odchodů

Takřka celé léto se řešil odchod Neymara z Paris Saint-Germain. Brazilský reprezentant chtěl Park princů opustit, zájem o něj měla Barcelona, ale třeba i Real Madrid. Vše nakonec krachlo na požadavcích francouzského celku, který nechtěl na hvězdném forvardovi prodělat. Nyní si bude muset udobřovat fanoušky, spoluhráče i vedení klubu, aby si vůbec zahrál. Ale možná je pro PSG dobře, že zůstal, jinak by mohla klubu hrozit vlna hvězdných odchodů, obává se Arsene Wenger.

Kdyby sedmadvacetiletý hráč, jenž do hlavního města Francie přišel před dvěma roky právě z Barcelony, odešel, mohlo by to mít na kádr PSG dosti negativní vliv.

„Neymar je jeden z nejlepších hráčů světa a já jsem rád, že zůstává v Paříži,“ prozradil Wenger, jenž si po dlouhé štaci v Arsenalu stále ještě dopřává volna.

„Když přijdete o jednoho ze dvou nebo tří nejlepších hráčů planety, tak zákonitě nahlodáte mysl těch dalších a příští rok přijdete o jinou hvězdu. Je velmi těžké mít v týmu takové borce i v případě, že na to máte peníze. Jakmile je totiž získáte, tak je musíte i udržet. A pokud je chcete udržet, musíte je přesvědčit, že jsou pro vás důležití, a že klub je důležitý pro ně. Prostě musíte minimalizovat šance na jejich odchod,“ pokračoval francouzský kouč.

Barcelona o návrat útočníka hodně stála, ale když už se zdálo, že se obě strany dohodnout, byl proti Ousmane Dembélé, jenž nechtěl o odchodu z Nou Campu ani slyšet a bylo hotovo.