Sivok o odmítnutí Pelty: Nedávalo mi smysl jezdit až do Jablonce, když jsem doma v Budějovicích

Sivok o odmítnutí Pelty: Nedávalo mi smysl jezdit až do Jablonce, když jsem doma v Budějovicích

Ve svých pětatřiceti letech bývalý český reprezentační kapitán doufal, že by se mohl ještě podívat za hranice své země. Nakonec však zakotvil na adrese, kde již od června trénuje. U ligového nováčka, který bude bojovat o udržení mezi elitou a navzdory tomu, že mohl vyslyšet volání z Jablonce nebo Mladé Boleslavi. V týmu bude nejzkušenější persónou, přesto žádá, aby nebyl brán za nějakého spasitele.

Má zkušeností na rozdávání. Vždyť strávil dlouhé roky v Turecku, Itálii či Izraeli. Smlouvu s Dynamem podepsal do konce sezóny a poté se rozhodne, co bude dál. Pokud pověsí kopačky na hřebík, mohl by se stát členem vedení tohoto jihočeského klubu. „Nepřicházím jako spasitel. Dlouho jsem nehrál. Na začátku budu naopak od kluků potřebovat pomoci já,“ poukázal Sivok v rozhovoru pro iDnes.cz na fakt, že opět musí nejdříve nabrat herní praxi.

Jako volný hráč samozřejmě vzbuzoval pozornost některých prvoligových klubů, ale nakonec se rozhodl pro adresu, kde s profesionální kariérou začínal. A že by se ozvala pražská Sparta, neočekával: „Nečekal jsem, že by se ozvala.  Ale i vůči Dynamu by to bylo nefér. Nechali mě tady trénovat osm týdnů, dali mi veškerý servis. Nějaké nabídky byly i ze zahraničí, ale měl jsem požadavky, že tam se mnou musí rodina. To znamená, že tam musí být anglická škola a musí to být země, která mi do života něco dá. Nic takového ale nepřišlo,“ připustil zkušený obránce.

Nakonec se rozhodl pro Budějovice, i když o něj stál bývalý mocipán českého fotbalu Miroslav Pelta. „Chtěl bych mu moc poděkovat za nabídku, kterou mi z Jablonce dal. Nedávalo mi smysl jezdit do Jablonce. Já jsem doma tady v Budějovicích, tady mě vychovali a já bych jim to chtěl vrátit na hřišti i mimo něj. Chtěl bych poděkovat Martinu Vozábalovi za nabídku a chtěl bych se od něj i učit. Věřím, že všichni společně dotáhneme klub někam do vyšších pater tabulky,“ dodal Sivok.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.