Suchý: Některé hráče Kosova znám ze Švýcarska. Rádi si hrají s míčem, proto jim to musíme otrávit

Suchý: Některé hráče Kosova znám ze Švýcarska.  Rádi si hrají s míčem, proto jim to musíme otrávit

Český výběr čeká další porce kvalifikačních bojů, které mohou výrazně promluvit do konečného součtu. Svěřenci kouče Šilhavého by rádi nechyběli na evropském šampionátu, proto i kapitán Marek Suchý soupeře rozhodně nepodceňuje. Dvojici balkánských výběrů z Kosova a Černé hory je nutné porazit, aby Češi udrželi druhé místo za vedoucí Anglií.

Plán je jasný, ale každý v kabině si je vědom, že se nejedná o jednoduchou misi. Návrat z Balkánu bez dvou výher si však Suchý nepřipouští. „Ideálně chceme šest bodů. Černou Horu jsme si už doma zkusili. Nás teď hlavně zajímá Kosovo, s nímž budeme hrát poprvé a je dobře, že na ně máme pět dní přípravy,“ poukázal bývalý hráč švýcarské Basileje na největšího pronásledovatele národního týmu ve skupinové tabulce.

„Už jsme je sledovali na videu. Jsou výborní do ofenzivy, ale mají i propracovanou obranu.  Dá se říct, že jsou komplexní, technicky dobře vybavení, navíc s kvalitními individualitami. Několik jich znám ze Švýcarska. Doma budou plní energie, poženou je diváci. My musíme hrát soustředěně, takticky, rádi hrají s míčem. Když jim hru otrávíte, ztrácejí hlavu,“ nastínil plán, se kterým zřejmě Češi na balkánského soupeře vyrukují.

Neunikly mu ani přestupy jeho reprezentačních parťáků v posledních dnech, kdy Alex Král zamířil do Rusku a Patrik Schick do Německa. „Král udělal správný krok. Od doby, kdy jsem tam byl, se už ve Spartaku všechno změnilo. V létě udělali hodně změn, dávají šanci mladým, i proto má Alex větší možnost se prosadit. Patrik je dalším Čechem v Bundeslize. Lipsko je kvalitní tým, který hraje Ligu mistrů. Myslím, že mu tenhle klub bude sedět. Je to pro něj nová výzva a udělal dobrý krok,“ dodává Suchý.