Král: Moc klubů by za mladíka takhle neutrácelo. Spartak beru jako mezikrok v cestě na západ

Král: Moc klubů by za mladíka takhle neutrácelo. Spartak beru jako mezikrok v cestě na západ

Několik dnů stará zpráva o přesunu českého reprezentačního záložníka Alexe Krála do ruského Spartaku Moskva již obletěla téměř každého, kdo se v tuzemsku zajímá o náš oblíbený sport. Šéf pražské Slavie Jaroslav Tvrdík mu v cestě stát nechtěl, navíc za něj inkasoval na české poměry nadstandardní sumu. A samotný hráč věří, že je to další posun v kariéře.

Po odvetě s rumunskou Kluží mu bylo oznámeno, že by mohl vyletět z rodné země. „Věděl jsem asi dva týdny, že se jedná, ale nečekal jsem, že za mě Spartak Moskva bude ochoten zaplatit takovou částku. Není moc klubů, které dají takové peníze za mladého kluka. Jsem strašně rád, že mi Spartak věří,“ nechal se slyšet Král, který do Ruska zamířil za 12 milionů eur.

„Rozhodování jednoduché nebylo. Váhal jsem, protože je to obrovská změna v životě i v kariéře. Je strašně důležité každý krok pečlivě zvážit, rozmyslet si ho. A já věřím, že ruská liga je správná volba. Jen podle koeficientu je šestá nejlepší v Evropě, budu hrát těžší zápasy, což je pro mě velký posun,“ připustil Král v rozhovoru pro iDnes.cz. Sám však vnitřně doufá, že se do budoucna podívá spíše na opačnou světovou stranu.

„Také Patrik Schick, Mára Suchý nebo Petr Čech museli před přestupem do top klubu udělat mezikrok. A pro mě tohle splňuje Spartak. Tým, který je o level výš a může mi pomoci se dostat do jedné z pěti nejlepších soutěží,“ dodává český legionář, který si prvně vyzkouší, jaké to je za hranicemi.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.