V juniorské bundeslize dával gól za gólem, chytne se nadějný český šutér i v rakouské lize?

V juniorské bundeslize dával gól za gólem, chytne se nadějný český šutér i v rakouské lize?

Nejen Patrik Schick s Alexem Králem řešili v závěrečných hodinách letního přestupového období svoji budoucnost. Pro novou výzvu se rozhodl také jejich reprezentační parťák z mládežnických výběrů - devatenáctiletý útočník Vasil Kušej, který vyměnil drážďanské Dynamo za rakouské Tyrolsko.

Kušej přišel do Drážďan už ve svých patnácti letech, hned o rok později začal trénovat s A-týmem a pravidelně rozšiřoval své střelecké konto. Góly střílel jak za mladší, tak i starší dorost. Rychle si proto vysloužil přezdívku Super-Bubi, což lze přeložit jako zázračný chlapec.

Vědět o sobě dával i po trvalém přesunu do devatenáctky Dynama. V dalších dvou sezonách se pokaždé umístil v elitní desítce nejlepších kanonýrů sledované juniorské bundesligy. Celkově si v obou ligových soutěžích v 77 odehraných zápasech připsal 49 gólů.

V červenci se rodák z Ústí nad Labem představil na evropském šampionátu devatenáctek v Arménii, kde se postaral o jediný český gól na turnaji. S novou sezonu se zároveň definitivně rozloučil s mládežnickým fotbalem. Vzhledem ke konkurenci v druholigovém Dynamu se pokusí náročný a důležitý přechod přechod zvládnout v týmu Wacker Innsbruck hrajícího druhou nejvyšší rakouskou soutěž. Kušej tady stráví na hostování celou letošní sezonu.

„Víme, že je Vasil v Česku považován za velkou ofenzivní naději do budoucna. Vnímáme ho jako technicky a rychlostně vyspělého hráče, jehož můžeme využít na hrotu i na křídle. Pro nás je to zajímavá posila, která posílí náš stávající kádr,“ nechal se na klubovém webu slyšet sportovní ředitel Innsbrucku Alfred Hörtnagl.

Vzhledem k dosavadním výsledkům celku z Tyrolska se dá očekávat, že by mohl nadějný český forvard dostat adekvátní šanci. Wacker má totiž s produktivitou v úvodu sezony problémy. S pěti vstřelenými góly po šesti odehraných kolech má nejhorší ofenzivu v lize.

Už vím, co je to opravdová dřina, říká talentovaný záložník, který vyměnil Spartu za Holandsko. Vidí tam budoucnost