Agent Reus? Úkol od Dortmundu chce v zákulisí splnit již na srazu s národním týmem

Agent Reus? Úkol od Dortmundu chce v zákulisí splnit již na srazu s národním týmem

Třicetiletý útočník Borussie Dortmund a německého národního týmu Marco Reus dostal před zářijovým reprezentačním srazem od svého mateřského klubu neobvyklý úkol. Reus se totiž pokusí přesvědčit svého reprezentačního kolegu Kaie Havertze, aby přestoupil z Leverkusenu právě do Dortmundu. Na jaře a během letního přestupového období se přitom o Havertzovi spekulovalo především v souvislosti s Bayernem Mnichov.

Dvacetiletý záložník Havertz je v současnosti jedním z největších německých talentů. Do prvního týmu Leverkusenu se začal prosazovat už v roce 2016 a doposud za něj odehrál 89 bundesligových zápasů, ve kterých vstřelil 25 gólů. V rámci německého národního týmu přitom můžeme Havertze považovat za nováčka, odehrál tam doposud totiž pouhé tři zápasy.

„Udělám všechno proto, abych ho přesvědčil o odchodu do Dortmundu. Nevím, jak moc vysoko se mohou vyšplhat přestupové částky, ale třeba si Leverkusen řekně částku, kterou Dortmund nebude chtít zaplatit. To už ale není moje věc, já udělám maximum pro to, aby chtěl (Havertz) k nám do Dortmundu a ne ke konkurenci,“ prozradil Reus pro německý web Sport1.de.

Reusovi už navíc v minulosti podobný kousek vyšel. Už už to vypadalo, že nadějný německý záložník Julian Brandt odejde letos v létě z Leverkusenu do Bayernu Mnichov, když v květnu překvapivě oznámil jeho příchod právě Dortmund. S odstupem času Brandt přiznal, že ho k přestupu do Dortmundu přesvědčil na jednom z reprezentačních srazů právě Marco Reus.