Grygera: V hodnocení bývám opatrný. Zatím se ale v týmu nenašel nikdo, kdo by to nastartoval

Grygera: V hodnocení bývám opatrný. Zatím se ale v týmu nenašel nikdo, kdo by to nastartoval

Bývalý český reprezentant Zdeněk Grygera se výraznou měrou podílí na zatraktivnění Zlína na mapě tuzemského fotbalu. Každý si je dobře vědom, že je to běh na dlouhou trať, ale on v roli generálního manažera nepolevuje. Snaží se hledat perspektivní hráče, kterými by současný kádr okysličil. O to více, když se Ševcům zatím v nové sezóně příliš nedaří a výsledky jsou spíše nepřesvědčivé.

Zlín hledá nové posily, ale každá jednání jsou zdlouhavá. V posledních dnech se v médiích spekulovalo, že Ševci lanařili i útočníka Milana Baroše. „Narovinu přiznávám, že jsem s Barym v kontaktu dlouhodobě. Když jsme před čtyřmi lety postoupili, tak jsem mu v nadsázce řekl, že jednou musí ke mně do Zlína. On mi to ve srandě slíbil. Beru to tak, že teď se dostal do situace, kdy není v Baníku moc vytěžovaný a chce něco změnit. Ví, že o něm zájem máme. Určitě by nám pomohl, ale pro mě je to asi nereálný sen,“ přiznal Grygera v rozhovoru pro iDnes.cz.

Zlín se ale v nové sezóně trápí a dokládají to porážky od Karviné a Budějovic. „Moc dobře jsme věděli, že si to bude muset po změnách s novým trenérem sednout. Proti Karviné to byla škoda, ale z Budějovic jsem byl hodně zklamaný a rozladěný. Dal jsem to hráčům pocítit. Klukům jsem po zápase něco řekl. Já jsem jinak v hodnocení opatrný. Spíše se nenašel zatím nikdo, kdo by se pokusil ty zápasy zlomit, nastartovat tým,“ přiznává generální manažer Ševců, že je před ním a realizačním týmem ještě spousta práce.

Zaráží ho ale fakt, že chodí hráče sledovat i na tréninky, kde vidí něco jiného, než pak hrají při ostrých zápasech. „Každý týden vidím, jak hráči trénují. Je tam rychlost, náboj, intenzita. Trenér je náročný, nechce ulevit. Dvakrát týdně jsou tréninky dopoledne i odpoledne. Pak přijde víkend a najednou to tam není. Kdybych nechodil na tréninky, tak si řeknu, co se tady dělo. Když vidím, že to v tréninku jde, tak to chci vidět i v zápase,“ poukazuje na aktuální problémy, kterými se nyní na Letné zabývají.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.