Zlín přivádí dvě posily, v týmu bude mít Wágnera i vysokého Gruzínce

Zlín přivádí dvě posily, v týmu bude mít Wágnera i vysokého Gruzínce

Zlín před koncem přestupového období, které v Česku trvá do neděle, přivádí dvě posily. Podle informací serveru iSport.cz zamíří na Moravu na roční hostování útočník Tomáš Wágner z Mladé Boleslavi a dále vysoký gruzínský stoper Andro Giorgadze, který naposledy působil v ukrajinském klubu Vorskla Poltava. Zatímco Giorgadze už byl spatřen na tréninku Zlína, Wágner by se měl k týmu připojit až v pondělí.

Wágnera Mladá Boleslav pustila až v moment, kdy bylo jisté, že neodejde její nejlepší střelec Nikolaj Komličenko, na něhož do Středních Čech přišly mnohé nabídky ze zahraničí. Devětadvacetiletý útočník Wágner už působil hned v několika klubech po celé České republice. Odchovanec Příbrami působil kromě Mladé Boleslavi i v Plzni, Jablonci a Karviné. 

Třiadvacetiletý Giorgadze by mohl zlínského trenéra Csaplára příjemně překvapit. Téměř dva metry vysoký stoper přišel do ukrajinské Poltavy v létě 2017 z gruzínského klubu Merani Martvili. Loni však mezi ústřední postavy Poltavy určitě nepatřil. I s ligovou nadstavbou nastoupil všehovšudy do osmi ligových zápasů a jednoho zápasu ukrajinského poháru. Evropskou ligu si tedy příliš neužil, například celý venkovní zápas s Arsenalem strávil Giorgadze na lavičce. „Dívali jsme se na jeho obrázky a statistiky. Uvidíme, co v něm je,“ uvedl pro iSport.cz trenér Zlína Csaplár.

Na reprezentačním poli se ani jedna z posil Zlína do A-týmu své země neprobojovala. Oba přitom reprezentovali v kategorii do jednadvaceti let. Zatímco Wágner za "jednadvacítku" nastoupil do jedenácti zápasů, ve kterých vstřelil šest gólů, Giorgadze odehrál v roce 2018 pět celých soutěžních zápasů v kvalifikacích o Euro do jednadvaceti let.