Mandžukič nepočká ani do ledna, odejít má už do konce září

Mandžukič nepočká ani do ledna, odejít má už do konce září

Chorvatský útočník ve službách turínského Juventusu Mario Mandžukič by mohl odejít z klubu, kde je nespkojený, už do konce tohoto září. Mandžukič byl, stejně jako jeho spoluhráč Emre Can, vynechán ze soupisky pro základní skupinu Ligy mistrů a elitní soutěž si tedy na podzim s Juventusem nezahraje. Toto rozhodnutí trenéra Sarriho pochopitelně rozhořčilo oba hráče, blíž odchodu z Turína je ale prý v tuto chvíli právě Mandžukič.

Ten by totiž mohl podle italského deníku Tuttosport odejít do Kataru, kde je přestupové okno otevřené až do konce září. Další zdroje říkají, že Mandžukič si v tuto chvíli vzal čas na rozmyšlenou, zda odejde nyní do Kataru nebo v lednu do jiného evropského klubu. Třiatřicetiletý útočník Mandžukič má za sebou bohatou kariéru a prošel v ní mimo jiné Wolfsburgem, Bayernem Mnichov a Atlétikem Madrid.

Mandžukič vyhrál dvakrát německou bundesligu a čtyřikrát italskou Serii A. Za největší úspěch kariéry ale považuje dle svých slov účast s rodným Chorvatskem ve finále mistrovství světa, v němž balkánská země loni v červenci podlehla rozjeté Francii. Přesto Chorvati v čele s Modričem, Rakitičem, Perišičem a Mandžukičem šokovali celý fotbalový svět ziskem stříbrných medailí.

Mandžukič by nebyl zdaleka prvním cizincem v katarské nejvyšší soutěži. V tuto chvíli tam například působí jeho bývalý spoluhráč z Juventusu Mehdi Benatia a bývalý hráč Porta Yacine Brahimi, v minulosti jsme tam zase mohli vidět například legendu Barcelony Xaviho Hernándeze.