Ultras Interu vydali prohlášení, opičí skřeky na Lukaka jsou prý projevem respektu

Ultras Interu vydali prohlášení, opičí skřeky na Lukaka jsou prý projevem respektu

Jeden z těžkých zápasů své kariéry prožil Romelu Lukaku s Interem minulou neděli na půdě Cagliari, ovšem ne z pohledu fotbalu. Běžela 72. minuta, stav zápasu 1:1 a Lukaku se chystá zahrát pokutový kop přímo pod sektorem skalních fanoušků domácího týmu. Z "kotle" se ozývají masové opičí skřeky, Lukaku proměňuje a po vstřelení vítězného gólu se místo oslav vyčítavě dívá směrem k fanouškům domácích.

Projevy rasismu nejsou v Itálii ničím neobvyklým, své o tom vědí i jiní hráči černé plati, jako Kalidou Koulibaly, Mario Balotelli, nebo Moise Kean. Nic na tom nemění ani fakt, že se všichni jmenovaní, stejně jako Lukaku, narodili v Evropě. Hned po zápase umístil Lukaku na sociální síť Instagram několik příspěvku kritizujících rasismu na Apeninském poloostrově a následně dostal další pomyslnou facku, tentokrát přímo od fanoušků "jeho" Interu.

„Ahoj Romelu, mrzí nás, jestli sis myslel, že to, co se stalo v Cagliari, byl rasismus. Možná to tak vypadalo, ale není to tak. V Itálii používáme pár způsobů, jak se snažíme pomoct svému týmu a znervóznit protivníka,“ stálo v úvodru prohlášení Ultras Interu Milán.

„Jsme multietnická organizace a vítáme hráče odkudkoli. Ale tyhle způsoby používáme my i další týmy. A pravděpodobně je budeme používat i v budoucnu. Nejsme rasisti. Ani fanoušci Cagliari nejsou. Prosím, zvaž, že takové chování je forma respektu. Měli z tebe strach kvůli gólu, který si jim dal. Není to tak, že by tě nenáviděli nebo že by byli rasisté,“ dodali fanoušci Nerrazurri. 

K celé nepříjemné situaci se vyjádřil i trenér Interu Antonio Conte: „V Itálii obecně je potřeba vzdělání. Slyšel jsem Carla Ancelottiho, jak si stěžuje na neustálé urážky na hřištích Serie A. Když jste v zahraničí, respekt je větší. Fanoušci přemýšlí jen jak podpořit svůj tým.“

Lukaku hledal u vlastních fanoušků bezpochyby větší podporu, jejich prohlášení však v tuto chvíli odmítl komentovat s odvoláním na to, že se v současnosti koncentruje na výkon s belgickým národním týmem, který čeká již v pátek zápas v San Marinu a v pondělí ve Skotsku. Po reprezentační pauza se Inter představí v sobotu 14. září na vlastním hřišti proti Udinese.