Messi má ve smlouvě královský dodatek, za určitých podmínek může odejít zadarmo

Messi má ve smlouvě královský dodatek, za určitých podmínek může odejít zadarmo

Útočník a žijící legenda Barcelony Lionel Messi má podle španělského deníku El País ve smlouvě královský dodatek. Každý rok totiž údajně může klubu 30. června oznámit, že kontrakt ukončuje a následně může odejít kamkoliv zadarmo. S tím by klub nemohl nic dělat a deník El País se to dozvěděl ze zdroje blízkého jednomu z klubů, kteří se na cenu Messiho dotazovali a jeho smlouvu tedy viděli.

Messi si tedy nemůže říct, že zadarmo odejde například v lednu a ukončit kontrakt. K oficiálnímu oznámení může podle smlouvy dojít vždy pouze 30. června a v jakýkoliv jiný den v roce by bylo takové oznámení bezvýznamné. A proč zrovna 30. červen? Den poté totiž ve většině evropských lig začíná přestupové období, tedy přibližně dvouměsíční období, kdy mohou kluby na soupisky připisovat nové hráče.

Drobný Argentinec prý loni v létě skoro odešel do Interu Milán, to si však na poslední chvíli rozmyslel. Největším hnacím motorem v jeho původním záměru odejít do Itálie byl údajně fakt, že tam loni v létě odešel i jeho věčný konkurent Cristiano Ronaldo. Dvaatřicetiletý Messi je absolutní legendou fotbalu a za Barcelonu si doposud připsal 603 vstřelených gólů v 687 zápasech. Stejně jako Ronaldo, se i Messi může pochlubit svou sbírkou pěti Zlatých míčů.

Kde se ale Messimu nepodařilo získat žádnou cennou trofej, je reprezentační pole. Nejblíže velkému úspěchu byl Messi v roce 2014, kdy se s Argentinou probojoval až do finále mistrovství světa. Tam však Argentinci po prodloužení podlehli silnému Německu a alespoň částečnou útěchou tak pro Messiho byl alespoň zisk Zlatého míče pro nejlepšího hráče turnaje.