Teplice hlásí posilu, z Belgie vykoupily střelce Řezníčka

Teplice hlásí posilu, z Belgie vykoupily střelce Řezníčka

Tři dny před koncem přestupového období v české nejvyšší soutěži hlásí ofenzivní posilu poslední Teplice. Dvouletou smlouvu s následnou opcí podepsal v severočeském klubu jednatřicetiletý útočník Jakub Řezníček, jehož Teplice vykoupily z belgického Lokerenu za blíže nespecifikovanou částku. Teplice jsou s šesti body v tabulce poslední, mají však jeden zápas k dobru, a sice domácí dohrávku s Mladou Boleslaví.

„Střílení branek nás momentálně hodně trápí a Jakub je velmi zkušeným útočníkem, který ve své kariéřy vždy branky dával. Věříme, že na to naváže i v našem dresu,“ uvedl k přestupu pro klubový web sportovní ředitel Teplic Štěpán Vachoušek. „Jsem v Teplicích od včerejška, moc se mi tu líbí, takže se na působení tady moc těším. Chci týmu pomoct,“ doplnil ho sám Řezníček.

Řezníček pobyl v Lokerenu pouhý půlrok. Do klubu totiž přišel teprve letos v lednu z Viktorie Plzeň. V belgickém týmu se mu však příliš nedařilo a gól dal pouze při svém debutu za něj, od února už nasbíral za Lokeren pouhých jedenáct soutěžních minut ve dvou zápasech. Pyšnit se však může tím, že loni na podzim nastoupil ještě za Plzeň do všech zápasů základní skupiny Ligy mistrů proti Realu Madrid, AS Řím a CSKA Moskva.

Před Plzní má za sebou jednatřicetiletý Řezníček bohatou kariéru po celé České republice. S fotbalem začínal v Příbrami odkud se přes Mladou Boleslav podíval do Českých Budějovic, Sparty Praha, Brna a Olomouce. V sezóně 2009/10 hostoval ve slovenském Ružomberoku. Českou republiku reprezentoval Řezníček "pouze" v kategorii do jednadvaceti let.