Slavia za Prahou přátelsky s Chrudimí. Debut si odbyli Hora, Provod i Takács - dva z nich dali gól

Slavia za Prahou přátelsky s Chrudimí. Debut si odbyli Hora, Provod i Takács - dva z nich dali gól

Slavia Praha si během reprezentační přestávky domluvila v Čelákovicích přátelský zápas s druholigovou Chrudimí, kde nasadila především hráče, kteří stabilní součástí základní sestavy A-týmu nejsou. Jednalo se o normální "áčko", ochuzené o hráče, kteří byli povoláni do reprezentačních výběrů. Slavia zvítězila 5:3, ačkoliv 5:0 vedla.

V bráně tedy nastoupila dvojka v podobě Přemysla Kováře a obranu Jindřich Trpišovský poslal na hřiště ve složení Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený. Záloha byla složená především z posil, nastoupili v ní totiž van Buren, Takács, Hora a Provod. V útoku pak doplnili rozestavení 4-4-2 Škoda s Teclem.

Průběh zápasu se vyvíjel přesně tak, jak si ho trenér Trpišovský představoval, ovšem pouze v první hodině hry. Do té doby se postupně trefili Holeš, Hora, Tecl, Škoda z penalty a Provod a dvě z posil tedy rovnou u Sešívaných načali svůj střelecký účel. Po hodině hry ale přišla mezi hráči Slavie krize a třemi góly postupně snížili na konečných 5:3 chrudimští Vašulín, Krčál a Rybička.

Slavia Praha - MFK Chrudim 5:3 (3:0)

Branky: 19. Holeš, 29. Hora, 35. Tecl, 50. Škoda (pen.), 56. Provod - 67. Vašulín, 77. Krčál, 83. Rybička