Nechci tu být, ale snažím se zachovat profesionalismus, vysvětluje Bale situaci v Realu

Nechci tu být, ale snažím se zachovat profesionalismus, vysvětluje Bale situaci v Realu

Během letního přestupového období už byl Bale krůček od přestupu do čínského klubu Jiangsu Suning, ze kterého však na poslední chvíli sešlo. Bale, který už se na přelomu července a srpna účastnil několika mediálních přestřelek s koučem Realu Zinedinem Zidanem, ale nakonec zůstal. Podle španělských médií na tom mělo určitý podíl i Edena Hazarda, který přišel za 100 milionů eur z Chelsea a svůj soutěžní debut si v Madridu ještě neodbyl.

„Nejsem tu šťastný. To co jsem řekl dříve v létě, že tu nechci být, to je stále pravda. Když už mi ale trenér dá šanci a pošle mě na hřiště, jsem samozřejmě profesionál a snažím se do toho dát všechno,“ prohlásil Bale v rozhovoru pro Sky Sports. Bale si znepřátelil i fanoušky Bílého baletu. Baleův široký úsměv po prohře 3:7 s Atlétikem Madrid se jim nesmazatelně vryl do paměti a reputaci si bude Bale napravovat jen těžko.

Kritiku schytal třicetiletý Velšan už loni na podzim, kdy se ve španělských médiích vyjádřil ve smyslu, že mu tolik nevadí, když je zraněný, protože má alespoň více času na svojí vášeň, kterou je golf. Kvůli častým zraněním přišel Bale do křížku v minulosti i se Zidanem, a to ještě během Zidanova prvního angažmá u Realu. V tuto chvíli Bale načíná svou sedmou sezónu v dresu Realu, kam přišel v roce 2013 za 100 milionů eur z Tottenhamu, což z něj tehdy udělalo nejdražšího hráče všech dob.

Bale s Realem vyhrál vše, co se dalo. Jednou španělský titul, jednou španělský pohár, jednou Španělský superpohár, čtyřikrát Ligu mistrů, třikrát Superpohár UEFA a v letech 2014, 2017 a 2018 i mistrovství světa klubů.